ZVEZDO, CENA MU SAD VRTOGLAVO SKAČE! Ivanić fenomenalnom partijom doneo 12. uzastopnu titulu BATE Borisovu!

Gol i iznuđen jedanaesterac učinak je Mirka Ivanića u meču protiv Gorodeje. Dvostruki strelac Rodionov prvi je igrač u istoriji fudbala koji je vezao 12 šampionskih trofeja.

“Ludilo” u Belorusiji! BATE Borisov, Zvezdin rival u Ligi Evrope, branio je titulu u Belorusiji i bio na pragu da ostane bez nje u poslednjem kolu.

Kolo pre kraja BATE je imao 67 bodova, a Šahtjor iz Soligorska i Dinamo Minsk po 65.

Šahtjor je poražen na gostovanju, Neman je slavio 3:1, Dinamo iz Minska je sa 4:1 u gostima pobedio Vitebsk, a BATE je do 78. minuta gubio u gostima kod Gorodeja 1:3. Dva gola za domaćina dao je srpski internacionalac Bojan Dubajić, a za BATE je strelac bio Mirko Ivanić. Rodionov je u 78. minutu sa penala (faul načinjen nad Ivanićem) smanjio na 2:3, a onda je počela jurnjava za trećim golom i remijem, na kraju je posle loše izbijene lopte Rodionov postigao svoj drugi gol na meču udarcem sa pet metara u 95. minutu za remi 3:3, koji je značio i titulu, 12. u nizu, a 14. ukupno za tim iz Borisova, u 27. sezoni beloruske Prve lige.

BATE i Dinamo imali su po 68 bodova, odlučivao je međusobni skor, a BATE je oba puta u sezoni slavio po 1:0.

Torpedo – Slavija 2:0 (1:0)

Podsećamo, BATE je ovogodišnji rival Crvene zvezde u H grupi Lige Evrope. U oba meča rivali su odigrali nerešeno – 1:1 u Beogradu, 0:0 u Borisovu. Pred poslednje kolo grupne faze BATE ima 5 bodova, jedan manje od Crvene zvezde i Kelna, a pet od vodećeg Arsenala, protiv kojeg će odmeriti snage u poslednjem meču 7. decembra.

Napominjemo i to da se prethodnih nedelja puno govorilo o potencijalnom transferu Mirka Ivanića u Crvenu zvezdu. Spominjala se cena od milion evropskih novčanica, a nakon sjajne partije bivšeg mladog reprezentativca Srbiji i sadašnjeg člana A selekcije Crne Gore u poslednjem kolu prvenstva, jasno je da će Belorusi učiniti sve da sjajnog vezistu zadrže u svojim redovima. Oni koji budu želeli Ivanića, ipak će možda moći da ga dobiju, ali po korigovanoj, mnogo višoj ceni.