Barselona oštećena u Valensiji, ali ostala neporažena! Preokret Sevilje na Madrigalu!

Fudbaleri Deportiva odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Atletika iz Bilbaa, u prvoj utakmici nedeljnog programa 13. kola španskog prvenstva. Atletik je poveo u 16. minutu golom Markela Suasete, a izjednačio je Adrijan u 35 minutu. Novo vođstvo gostima doneo je Injaki Vilijams u 60. minutu, a bod ekipi iz La Korinje obezbedio je Fabijan Šar, golom u 76. minutu.Klub iz Bilbaa je nastavio niz bez pobede, a posle drugog uzastopnog remija zauzima 15. mesto na tabeli sa 13 bodova, Deportivo je 17. na tabeli sa 12 bodova i nalazi se na bod od zone ispadanja.

Fudbaleri Real Sosijedada i Las Palmasa igrali su nerešeno 2:2, u 13. kolu Primere. Gosti su vodili u San Sebastijanu pogotkom Tane u 21. minutu, a Real Sosijedad je preokrenuo golovima Vilijana Hosea u 31. i Adnana Januzaja u 62. Bod Las Palmasu doneo je Žonatan Viera u 67. minutu.

Fudbaleri Sevilje pobedili su Viljareal sa 3:2. Gosti su slavili uprkos tome što je domaćin imao dva gola prednosti. Viljareal je vodio golovima Sedrika Bakambua u 19. i Karlosa Bake u 53. minutu. Preokret i pobedu Sevilji doneli su Klemen Lengle u 56, Franko Vaskes u 57. i Ever Banega iz jedanaesterca u 78. minutu. Penal iz kog je Sevilja dala treći gol skrivio je Viktor Ruis, koji je tada isključen zbog drugog žutog kartona.

Barselona i Valensija igrali su nerešeno u derbiju kola. Obe ekipe su ostale neporažene u Primeri ove sezone. Valensija je vodila na svom stadionu od 60. minuta golom Rodriga, a bod Barseloni doneo je Đordi Alba u 82. Barselona je značajno oštećena na ovom meču. Skandaloznim previdom sudija posle pola sata igre poništen je čist gol Mesija za vođstvo. Lopta je “debelo” prešla gol-liniju, ali sudije to nekako nisu videle i Valensija je dobila poklon. Barselona je zadržala prednost od četiri boda, Valensija je ostala u igri, a Primera i dalje ima neku neizvesnost. Mada, Barsa je pregrmela jednu od najtežih prepreka i napravila veliki kork ka tituli.

LA LIGA, 13. KOLO:

Selta – Leganes 1:0 (Aspas 27′ pen.)

Alaves – Eibar 1:2 (Burgul 90′ – Džordan 33′, Čarls 69′)

Real Madrid – Malaga (Benzema 9′, Kasemiro 21′, Ronaldo 76′ – Rolan 18′, Kastro 58′)

Betis – Đirona 2:2 (Gvardado 85′, Teljo 90’+5 – Portu 45’+1, 90’+4)

Levante – Atletiko Madrid 0:5 (Rober 5′ ag., Gameiro 29′, 59′, Grizman 65′, 68′)

Deportivo – Atletik Bilbao 2:2 (Adrian 35′, Šar 76′ – Susaeta 16′, Viliams 60′)

Real Sosijedad – Las Palmas 2:2 (Vilian Hose 31′, Januzaj 62′ – Tana 21′, Viera 67′)

Viljareal – Sevilja 2:3 (Bakambu 19′, Baka 53′ – Lengle 56′, Vaskes 57′, Banega 78′ pen.)

Valensija – Barselona 1:1 (Rodrigo 60′ – Alba 82′)