Dobre vesti za Zvezdu: Kelnu spasa nema! Kostić pogodio za HSV

Ekipa koja se prošle sezone spasila u finišu i ove rezultatski grca, ali je sa nova tri boda bar na kratko izašla iz opasne zone. Hamburger je savladao Hofenhajm 3:0 i sa tri boda preskočio Frajburg, gurnuvši ga u opasnu zonu iz koje je sam izašao. Domaćin je poveo u šestom minutu autogolom Akpogume, srpski reprezentativac Filip Kostić je prednost duplirao u 75. minutu iz slobodnog udarca sa 35 metara. Opalio je po lopti dok se živi zid razmišljao i nameštao, a ni golman nije baš najbolje reagovao. Jung je stavio tačku na ovaj meč u 88. minutu za možda prevelikih 3:0.

Berlinska Herta je u gostima pobedila Keln sa 2:0. Strelac oba gola bio je Vedad Ibišević, u 17. minutu iz jedanaesterca i u 64. minutu. “Jarčevi” su tako ostali na samo dva boda osvojena u dosadašnjem toku sezone. Trener Peter Šteger je imao mnogo kadrovskih problema, a situacija se neće popraviti tako skoro. Jan Orel Bizek, koji će za tri dana proslaviti 17. rođendan, postao je najmlađi debitant u Kelnovom prvom timu, a u Bundesligi je samo Nuri Šahin u Borusiji Dortmund bio mlađi (16 godina, 334 dana).

BUNDESLIGA, 13. KOLO:

Hanover – Štutgart 1:1 (Fulkrug 76′ pen. – Asano 24′)

Dortmund – Šalke 4:4 (Obamejang 12′, Stambuli 18′, Gece 20′, Gereiro 25′ – Burgštaler 61′, Harit 65′, Kaliđuri 86′, Naldo 90’+4)

Lajpcig – Verder 2:0 (Keita 34′, Bernardo 87′)

Frajburg – Majnc 2:1 (Petersen 51′, Kath 90’+1 – Bergrin 90’+2)

Ajntraht – Leverkuzen 0:1 (Foland 76′)

Augzburg – Volfzburg 2:1 (Gregorič 51′, Finbogason 78′ – Didavi 40′)

Menhengladbah – Bajern 2:1 (Azar 39′ pen., Ginter 44′ – Vidal 74′)

Hamburger – Hofenhajm 3:0 (Akpoguma 6′ ag., Kostić 75′, Jung 88′)

Keln – Herta 0:2 (Ibišević 17′, 64′ pen.)