Napoli ostao na čelu, Juventusu dovoljno drugo poluvreme, glupost De Rosija koštala Romu bodova

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostujućem terenu Udineze sa 1:0, u utakmici 14. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Žoržinjo u 33. minutu. On je nekoliko trenutaka pre toga izveo penal, golman Udinezea je odbranio, ali se lopta vratila do fudbalera Napolija koji je poslao u mrežu. Mora se napomenuti da je faul nad Mađom bio za penal, ali prethodio mu je Alanov faul u napadu nad Anđelom. Napoli je ostvario 12. prvenstvenu pobedu, prvi je na tabeli sa 38 bodova, dva više od Intera. Te dve ekipe su jedine neporažene u Seriji A ove sezone.

Đenova i Roma odigrali su nerešeno 1:1. Roma je povela u 59. minutu golom Stefana El Šaravija, a bod domaćima doneo je Đanluka Lapadula u 70. minutu sa penala, pre toga je zbog faula isključen kapiten Vučice Daniele De Rosi. Kapiten je bez potrebe udario šamarčinu Lapaduli prilikom izvođenja kornera, skrivio crveni karton i penal.

Bivši i sadašnji klub Siniše Mihajlovića Milan i Torino odigrali su na San Siru nerešeno 0:0. Milan je poslednje dve utakmice bez pobede i sedmi je na tabeli sa 20 bodova. Bikovi iz Torina i treću uzastopnu utakmicu završili su nerešeno.

Fudbaleri Lacija i Fiorentine igrali su nerešeno. Lacio je vodio od 25. minuta golom Stefana de Fraja, a bod gostima u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena doneo je Kuma Babakar iz jedanaesterca. Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za “nebesko-plave”, Dušan Basta je ušao u 77. minutu, dok je u gostujućem timu Nikola Milenković ostao na klupi.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras Krotone na svom terenu sa 3:0. Strelci su bili Mario Mandžukić u 52, Matija de Šiljo u 60. i Medi Benatija u 71. minutu. Juveu je ovo bila 43. uzastopna utakmica u Kalču na kojoj je postigao bar jedan pogodak, pa je tako izjednačio učinak koji je imao i od februara 2013. do marta 2014. Ovaj niz je započeo u oktobru prošle godine.