RUKOMET (M): Zvezda tone sve dublje, pobede Sloge, Železničara, Partizana, Mokre Gore i Obilića

Sedmerci: 5 (4), Sloga 3 (3).

Isključenja: Crvena zvezda 10, Sloga 16 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Radisavljević, Mošić 6, Horvat 2, Babić 8, Ljubojević, Blečić 1, Palević, Pešić 2, Ljubenović, Nikolić, Petrić, Pejčinović, Matičić 6, Kljajić 1, Đurković.

SLOGA: Stojanović 2, Vokši 2, Pavić, Stevanović, Radivojević, Antelj, Medić 4, Janković 4, Marijanović, Ražnatović, Davidović 4, Gojković 6, Radović, Džamić, Cupara 1, Todorović 7.

Crvena zvezda je nastavila crnu seriju i u poslednja četiri kola osvojila je samo bod. Ovog puta su meru „crveno – belima“ uzeli igrači Sloge i to usred Beograda. Počeli su domaći odlično, poveli 4:0, a potom i 9:4 i sve je bilo kako se poželeti može. Puleni Nenada Peruničića su igrali sjajno, šut ih je hteo, pa su na odmor otišli sa lepim kapitalom od pet golova prednosti.

Domaći su i u nastavku igrali odlično, imali konstantnu prednost, a onda je usledio pad, koji su Požežani iskoristili. U 42. minutu na semaforu je stajalo 23:19, a onda je usledila odlična serija gostiju, koji su se primakli na samo gol zaostatka. Jurila je Sloga izjednačenje i stigla ga tek u 58. minutu kad je na semaforu stajalo 28:28. Potom je precizan bio Veljko Davidović za prvo vođstvo Sloge, ali lakim golom Janka Pešića Zvezda je došla do izjednačenja.

U poslednji minut se ušlo nerešenim rezultatom, a onda je igrač gostiju Nemanja Gajović pogodio i doneo veliku radost svom timu.

Rukometaši Železničara i dalje pomeraju granice svojih ovosezonskih, čudesnih ostvarenja. Osma recka u nizu uzastopnih prvenstvenih pobeda, ostvarena nad Požarevcem sa 35:26, donela je Nišlijama, dva kola pre kraja osnovnog dela takmičenja u Superligi, zvanje jesenjeg prvaka.