Vratio se Dušan Silni, mnogo sreće za Arsenal i Siti

Fudbaleri Sautemptona pobedili su na svom terenu Everton sa 4:1, u utakmici 13. kola Premijer lige i prekinuli niz od tri utakmice bez pobede. Sautempton je poveo u 18. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Tadića, a izjednačio je Gilfi Sigurdson u 45. minutu. Ekipa Dejvida Ansvorta ima ozbiljnih problema u defanzivi. Da nije tako, ne bi na gotovo identičan načim dva puta kapitulirala pred Čarlijem Ostinom. Prvi put je centrirao Rajan Bertrand, a drugi put Dušan Tadić. Konačan rezultat 4:1 postavio je Stiven Dejvis u 87. minutu.

Arsenal je kao gost pobedio Barnli sa 1:0 golom Aleksisa Sančesa iz penala u drugom minutu nadoknade vremena. Odluka sudije Mejsona izazvaće sigurno veliku polemiku, jer iako ruka Tarkovskog jeste bila na Remzijevim leđima činilo se da intenzitet kontakta nije bio takav da Velšanina baci dva metra napred. Iskusni vezista je očigledno osetio kad da “poleti”, a Mejson je poverovao. “Tobdžije” su ostvarile drugu uzastopnu pobedu i zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa 25 bodova, a Barnli je sedmi sa 22 boda.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas Hadersfild u gostima sa 2:1, u 13. kolu Premijer lige. Hadersfild je vodio autogolom Nikolasa Otamendija u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Preokret i pobedu Sitiju doneli su Serhio Aguero iz penala u 47. i Rahim Sterling u 84. minutu. Od prvog do poslednjeg minuta “građani” su opsedali gol Hadersfilda, kome tako nije uspelo ono što nikome u Evropi ne uspeva već više od tri meseca – da pobedi Mančester Siti!

PREMIER LEAGUE, 13. KOLO:

Vest Hem – Lester 1:1 (Kujate 45′ – Olbrajton 8′)

Kristal Palas – Stouk 2:1 (Loftus-Čik 56′, Sako 90’+2 – Šaćiri 53′)

Mančester Junajted – Brajton 1:0 (Jang 66′)

Njukasl – Votford 0:3 (Hjuz 19′, Jedin 45’+1 ag., Grej 62′)

Svonsi – Bornmut 0:0

Totenhem – VBA 1:1 (Kejn 74′ – Rondon 4′)

Liverpul – Čelzi 1:1 (Salah 65′ – Vilijan 85′)

Sautempton – Everton 4:1 (Tadić 18′, Ostin 52′, 58′, Dejvis 87′ – Sigurdson 45′)

Barnli – Arsenal 0:1 (Sančez 90’+2 pen.)

Hadersfild – Mančester Siti 1:2 (Otamendi 45’+2 ag. – Aguero 47′ pen., Sterling 84′)