Spuštena zavesa na prvoligašku jesen: TSC nadigrao Temnić

Utakmicom između Temnića i Bačke Topole spuštena je zavesa na prvi deo sezone u Prvoj ligi Srbije. Gosti su slavili sa 2:0 u 15. kolu i proleće će dočekati kao četvrti.

Posle ovog poraza nastavljena je crna serija Temnića, koji ni posle 10 mečeva ne zna za pobedu. A imao je domaćin u prvom poluvremenu nekoliko izglednih šansi, no nije uspeo da ih iskoristi.

Promašaje domaćih kaznio je Silađi u 54. minutu, kada je iskoristio nekoliko grešaka poslednje linije fudbalera Temnića. Tačku na meč je stavio Milićević devet minuta kasnije.

Ovom utakmicom je okončana jesenja polusezona, a na pauzu Bačka Topola ide sa četvrtog mesta. Tim sa severa zemlje osvojio je 24 boda, osam manje od Metalca, koji se nalazi na poziciji koja vodi u viši rang.

Temnić je pretposlednji i na proleće ga čeka grčevita borba za opstanak, dok je jesenji šampion ekipa Dinama iz Vranja.

PRVA LIGA SRBIJE, 15. KOLO:

Proleter (NS) – Inđija 1:0 (Andrejević 84′)

Bežanija – Teleoptik 0:3 (Čubrilo 7′, Ilić 65′, Đurić 88′)

ČSK Pivara – Jagodina 5:1 (Popović 8′ pen., Ilić 13′, Ponjević 20′, 87′, Popović 55′ – Milošević 45′)

Metalac – Sinđelić (Bg) 3:0 (Tomić 8′, Anđić 50′ pen., 84′)

Radnički (Pi) – Sloboda 1:0 (Dimitrov 52′ pen.)

Budućnost (Do) – Novi Pazar 1:1 (Jaćimović 87′ pen. – Pavlović 74′)

Dinamo (Vr) – Radnički 1923 (Kg) 1:0 (Gašić 90′)