BAMBI ODNEO BODOVE U HUMSKU! Partizanov “minimalac” na krovu tržnog centra

Fudbaleri Partizana savladali su danas u gostima ekipu Voždovca rezultatom 0:1 (0:1) u meču 19. kola Superlige Srbije. U prvom delu šampionata “zmajevi” su slavili 3:1 u Humskoj, pa je Partizan došao na Dušanovac sa namerom da se revanšira.

Prva prilika viđena je u devetom minutu kada je Tošić dobio loptu u buljuku igrača Voždovca, povukao je malo napred, probao sa dvadesetak metara, ali je lopta završila dva metra iznad gola “zmajeva”.

Usledilo je 15 minuta zatišja, sve dok na četrdesetak metara Tavamba nije oteo loptu Ivkoviću, dodao je Ožegoviću, on je na desnoj strani našao Tošića na ivici kaznenog, a Zoran je uradio ono što uvek i radi, samo je zalomio rivala i poslao loptu u suprotan ugao – 0:1.

Samo tri minuta kasnije mogao je Partizan da duplira prednost, na ivici kaznenog odigrali su dupli pas Tavamba i bek Miletić, koji se na kraju našao u izglednoj prilici, šutirao je iskosa sa desetak metara, ali je Popović odbranio.

U 32. minutu Partizan je dao gol, lopta na ivici kaznenog, Mitrović je vratio glavom pred gol gde je Tavamba samo bocnuo vrhom kopačke i poslao u mrežu, ali je sudija pogrešio i na signalizaciju pomoćnika poništio gol, ofsajda nije bilo, jer je igrač Voždovca Putinčanin zakasnio prilikom istrčavanja.

A, na drugoj strani odmah zicer za Georgijevića, izbegao je ofsajd, krenuo iskosa prema Stojkoviću, šutirao sa desetak metara, ali je reprezentativni čuvar mreže sjajno intervenisao.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je domaćin, u 56. minutu ubacili su izabranici Ilije Stolice loptu sa desne strane, Miletić ju je izbio, ali samo do Duronjića, koji je šutirao po zemlji, ali je Stojković za svaki slučaj intervenisao. Voždovac je dobio samo korner posle kojeg nije bilo opasnosti.

“Crno-beli” su do prve prilike u nastavku došli tek u 67. minutu. Bila je to lepa kontra, “četiri na četiri”, Pantić je vukao loptu do 17 metara, potom šutirao kroz noge defanzivcu domaćih, ali je Popović maestralno intervenisao.

Dobio je Partizan korner, posle kojeg je usledio i šut Miletića, lopta je prohujala pored stative gola Voždovca.

Partizan je mogao da duplira prednost posle još jedne grube greške igrača domaćih, ovoga puta momka kojeg je v.d. selektora Mladen Krstajić čak pozvao u reprezentaciju Srbije.

Poigravali su se defanzivci Voždovca, na kraju je Filipović bez ikakvog rezona vratio loptu ka Popoviću, ali je Tavamba bio brži, golmanu domaćih nije preostalo ništa drugo nego da ga obori.

Nije bilo dileme, bio je to opravdano dosuđen jedanaesterac za Partizan, loptu je uzeo Marko Jevtović, ali je Popović njegov udarac sa bele tačke fantastično odbranio!

U 85. minutu Miloš Pavlović je pocrveneo. Najpre je Filipović grubo faulirao Jevtovića, Vasić mu je pokazao žuti karton, a kapiten Voždovca je potom prigovorio glavnom arbitru. Za Vasića nije bilo dileme, odmah mu je pokazao direktan crveni karton!

U 88. minutu su mogli “crno-beli” da završe sav posao, posle gužve u šesnaestercu Voždovca lopta je došla do Jevtovića, ovaj je šutirao sa desetak metara, ali je pogodio samo Ostojića.

VOŽDOVAC – PARTIZAN 0:1 (0:1)

Beograd – Stadion: SC Stadion.

Gledalaca: oko 1.000.

Sudija: Aleksandar Vasić.

Pomoćnici: Dejan Petrović i Matija Olajoš Nađ.

Žuti karton: Jevtović, Stojković (Partizan), Luković, Filipović (Voždovac).

Crveni karton: Pavlović u 85. minutu.