“BLICKRIG” ZEMUNA ZA DEVET MINUTA! “Građevinari” se lako predali (FOTO)

Fudbaleri Zemuna pobedili su Rad sa 2:0 (2:0), u prvoj utakmici 19. kola Superlige Srbije. Strelci u Zemunu bili su Marko Đalović u trećem i Nemanja Vučić iz penala u devetom minutu. Rad je od 44. minuta imao igrača manje, pošto je sudija Lazar Lukić zbog drugog žutog kartona isključio Zorana Ljubinkovića.

U sudaru dve defanzivne taktike pobedila je ona mnogo iskusnija. Momci Milana Milanovića Švabe uputili su dva udarca u okvir gola u prvih 45 minuta i oba puta pogodili. Sa druge strane izabranici Slađana Nikolića ušli su u meč prilično indolentno i omogućili domaćinu da za devet minuta olako završi posao u malom gradskom derbiju.

Zemun je odlično otvorio meč i već u trećem minutu stigao do prednosti. Đalović je prihvatio loptu na ivici šesnaestera i s obzirom da mu niko od fudbalera Rada nije izašao u blok, iskusni defanzivac se odlučio na udarac na gol pri čemu je bio precizan. Samo šest minuta kasnije Vučić je duplirao prednost svog tima iz diskutabilno dosuđenog jedanaesterca. Naime, najstrožoj kazni prethodio je sudar Vučića i Lutovca izvan šesnaesterca, pri čemu je fudbaler Zemuna nastavio da trči a potom pao u šesnaestercu, za Lukića dovoljno da pokaže na “kreč”. Sve dileme u vezi dosuđenog jedanaesterca otkloniće snimak utakmice.

Posle brzinske i ubedljive prednosti Zemuna nastalo je veliko zatišje i malo toga je viđeno od lepote fudbalske igre. Ipak, izdvajamo jedinu i pravu kombinaciju “građevinara” iz 18. minuta koju su započeli Lukić i Lutovac, a završio Denić snažnim udarcem, ali lopta je prilikom leta ka golu svom silinom pogodila Vučića i odbila se u teren. I to je biilo sve od gostiju u 45 minuta, što se tiče akcija i šansi. Osim dva gola iz dva šuta, Zemun je pokušao preko Đalovića u 23. minutu, ali posle njegovog udarca glavom lopta je završila u gol autu.

I da nije bilo isključenja Ljubinkovića u 44. minutu bilo bi to sve što se dogodilo u prvom poluvremenu. Minut pre kraja utakmice štoper Rada je napravio je medveđu uslugu svom timu. Prvo je pogrešio na sredini terena, izgubio loptu, a potom je pokušao da se izvadi pa ju je rukom zaustavio u nameri da prekine kontru Zemuna, međutim Lukić se nije dvoumio i dodelio mu je žuti karton, što mu je ujedno bio drugi, pa je pre vremena morao na tuširanje. Ovim gestom je olakšao posao domaćinu, koji nije to uspeo da dodatno materijalizuje.

Zemunci su u nastavku meča pali, uprkos brojčanoj prednosti i opipljivom vođstvu, ali “građevinari” koji su se “probudili” očigledno nisu imali ideju kako da ozbiljnije ugroze golmana Šaranova. Ispostavilo se da je Rad, iako sa deset igrača na terenu, bolje igrao u drugom poluvremenu u odnosu na prvo kada je bio kompletan. I u ovom delu utakmice nije bilo umiranja u lepoti fudbalske igre, posao su otaljavali i jedni i drugi, ali do promene rezultata nije došlo. Istina, Zemun je, kako se bližio kraj utakmice, u dva navrata ozbiljno pripretio, prvo je udarac Lukovića sa 20 metara uspeo da zaustavi Dejanović, dok je udarac Nemanje Mladenovića u 78. minutu završio na stativi. Rad je uzvratio preko Lutovca, ali bez opasnosti po Šaranova.

ZEMUN – RAD 2:0 (2:0)

Beograd – Stadion: Gradski stadion Zemun.