JEDAN KEJN NIJE DOVOLJAN! Totenhem sve dalje od titule, “vaskrsao” Murinjov Ešli jang!

U prvim mečevima 14. kola Premijer lige pobede su ostvarili Mančester Junajted i Lester, dok su remiji viđeni na mečevima Brajton-Kristal Palas i VBA-Njukasl.

Mančester Junajted je sa 4:2 trijumfovao na gostovanju Votfordu, a junak “crvenih đavola” bio je levi bek Ešli Jang. Da je večeras izuzetno raspoložen Jang je pokazao u 19. minutu utakmice. Tada je prvi put iznenadio Eurelija Gomesa tako što je tukao u bliži ugao sa ivice kaznenog prostora. Ipak, samo šest minuta kasnije usledio je spektakularni slobodan udarac, koji ni dva čuvara mreže ne bi odbranila. Fantastično prvo poluvreme Junajteda ubrzo je kompletirao Entoni Marsijal. Na 3:1 smanjio je Troj Dini u 77. minutu sa bele tačke. Za 3:2 pogodio je Dukure u 84. minutu, ali posle 120 sekundi konačnih 4:2 postavio je Lingard sjajnim golom. Vezista Junajteda je na svojoj polovini došao do lopte, stuštio se ka golu Votforda i bio umešniji od četiri defanzivca i golmana Gomeša. Naš Nemanja Matić morao je da izađe iz igre zbog povrede u 54. minutu. Nemanja je sa bolnom grimasom izašao sa terena, a koliki je stepen povrede biće utvrđeno verovatno danas posle detaljnih pregleda.

Ipak, da je stvar ozbiljna nagovestio je menadžer Mančester Junajteda Žoze Murinjo.

“Rekao mi je da želi da ga zamenim. Nemanja to ne radi osim ako nije ozbiljna situacija. Stradao mu je mišić.” – potvrdio je odmah posle meča Murinjo.

Lester je sa 2:1 savladao Totenhem i podsetio na šampionske dane pre dve godine. Opet je briljirao tandem Vardi-Marez, koji je postigao golove u 15. i 45. minutu .Posle užasnih 45 minuta Totenhem je bio bolji u nastavku, ali je samo Hari Kejn uspeo u 79. minutu da postigne utešni pogodak. Asistirao mu je povratnik na teren Erik Lamela, koji je odigrao prvi meč posle godinu dana, ali nije mogao da pomogne da se izbegne poraz. Blistao je na golu “lisica” Kasper Šmajhel koji je spasio nekoliko čistih golova i omogućio slavlje Lesteru. Totenhem je izgleda veoma brzo ispao iz trke za naslov prvaka jer Mančester Siti sada sa utakmicom manje na velikih 13 bodova prednosti.

VBA je na svom terenu ispustio pobedu u 83. minutu protiv Njukasla (2:2). Domaći tim je preko Robson-Kanua u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena došao do vođstva. Prednost VBA duplirao je mladi Fild u 56. minutu, da bi Klark u 59. smanjio na 2:1. Konačnih 2:2 autogolom postavio je Evans u 83. minutu. Naš Aleksandar Mitrović u igru je ušao u 73. minutu.

U četvrtom meču dana nije bilo golova, a snage su odmerili Brajton i Kristal Palas. Srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao je ceo meč za goste.

PREMIJER LIGA, 14. KOLO:

Utorak:

Lester – Totenhem 2:1 (Vardi 13′, Marez 45’+1 – Kejn 79′)

Brajton – Kristal Palas 0:0

Votford – Mančester Junajted 2:4 (Dini 77′ pen., Dukure 84′ – Jang 19′, 25′, Marsijal 32′, Lingard 86′)

VBA – Njukasl 2:2 (Robson–Kanu 45’+1, Fild 56′ – Klark 59′, Evans 83′ ag.)