SAVRŠENO VEČE ZA ZVEZDU! “Petarda” protiv Radnika, povratak Jovičića, het-trik Pešića!

Nek’ se trese Keln! Fudbaleri Crvene zvezde dočekali su Radnik iz Surdulice u poslednjem meču 19. kolu Superlige i zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 5:0 (2:0). Fudbaleri srpskog vicešampiona su tako potvrdili sjajnu formu ove jeseni, koju će pokušati da krunišu za nedelju dana u odlučujućem meču u grupnoj fazi Lige Evrope protiv nemačkog Kelna.

Ali pre toga, obaveze u domaćem prvenstvu moraju se shvatai ozbiljno. “Crveno-beli” su uoči ovog meča imali tri boda i utakmicu manje više od večitog rivala Partizana, koji je danas ranije savladao Voždovac 1:0, a trener Vladan Milojević je rešio da odmori glavne adute.

Tako u startnoj postavi, a ni na klupi nije bilo Le Taleka, Krstičića i povređenog Radonjića, a među rezervama su ostali Stojković, Donald, Kanga, Boaći, kao i oporavljeni vezista Branko Jovičić.

Zvezda je pretila prvi put u trećem minutu, ipak, golman gostiju Vasiljević bio je brži od Rodića, pa je pre beka “crveno-belih” stigao do lopte. U devetom minutu, Milić je pokušao glavom, a Vasiljević je još jednom bio na mestu. Minut kasnije Borjan je “zaplivao” u prazno, Zlatanović je imao otvoren put ka praznom golu, ali ga je Frimpong sustigao. Minut kasnije Zvezda je stigla do prednosti. Sevnula je kontra, a Gobeljić se odlično snašao pred golom rivala i rutinski pogodio za 1:0.

U 16. minutu, Adžić je pokazao delić svog raskošnog talenta. Odlično je prošao, izmešao svoje čuvare, onda šutirao, ali je Vasiljević sjajno intervenisao.

Pretio je Radnik prvi put u 18. minutu. Zlatanović je pokušao glavom iz dobre pozicije, ali je lopta otišla preko prečke.

Zvezda je pretila još jednom preko Luke Adžića, dok je Radnik uspeo da se koliko-toliko konsoliduje posle primljenog gola. U 31. minutu Pešić je zatresao mrežu, ali je sudija Jovanović procenio da je mladi fudbaler bio u ofsajd poziciji – i bio u pravu.

Igrao se 37. minut, Milijaš je sa svoje polovine uputio pas ka Pešiću, Zvezdin napadač je trčao ka golu između dva protivnička igrača, na kraju šutirao levom nogom ali je golman Vasiljević intervenisao i izbacio loptu u korner.

Prvi žuti karton na meču je zaradio Račić zbog povlačenja protivničkog igrača. Domaći su potom imali šansu nakon kornera. Dobar centaršut Milijaša, Pešić gađa glavom, ali na mestu ponovo Vasiljević.

Odlična prilika za Zvezdu viđena je u 45. minutu. Dupli pas Milić-Adžić, ušao je u šansu bivši igrač Spartaka, ali je izblokiran.

A onda u prvom minutu sudijske nadoknade “crveno-beli” su imali korner. Luka Adžić je sjajno centrirao, a Pešić visoko skočio sa linije peterca i prosledio loptu u mrežu – 2:0. Zvezda je na poluvremenu imala sigurno prednost.

U 51. minutu prva prilika za Zvezdu u nastavku i to kakva! Aleksandar Pešić je još jednom dokazao da je u sjajnoj formi, primio je loptu na 22-23 metra od gola Radnika, driblingom je izbacio Bogdanovića, potom prevario još jednog čuvara, i maestralno šutirao, ali se zatresla stativa gola gostiju.

“Crveno-beli” su kontrolisali igru i rezultat, imali po neku polušansu, a najkbolju priliku posle pomenute stative imao je Milijaš u 62. minutu. Vukao je kapiten Zvezde loptu do 25 metara od gola rivala, levicom je opalio po njoj, a lopta je prohujala pored leve stative golmana Vasiljevića.

U 68. minutu Vladan Milojević je na teren poslao Branka Jovičića, koji je na startu sezone pobrao simpatije “delija”, a kad je ušao u igru umesto Račića dobio je veliki aplauz, doduše malobrojne publike. Dvostruku izmenu odmah potom izvršio je i Simo Krunić.

Ako je i bilo dilema u ovom susretu, Pešić ih je rešio u 71. minutu. Za samo nekoliko minuta u igri Donald je zabeležio prelepu asistenciju, a centarfor Zvezde je pobegao odbrani Surduličana, vukao loptu do šest-sedam metara desnom nogom i potom je levom ćušnuo u mrežu rivala – 3:0.

Izgubili su gosti tada snagu, a “crveno-beli” su dodali gas. Po sličnom receptu još jednu loptu je primio Pešić, ovoga puta je mogao i da uzvrati asistenciju Donaldu, ali je rešio da sam završi akciju i još jednom je pogodio mrežu Radnika, za het-trik – 4:0.

U 90. minutu Frimpong je sjajno uposlio Srnića, Bulatović ga je oborio sa leđa u šesnaestercu, opravdano je dosuđen jedanaesterac.

Iako je planirano da Pešić izvede penal, on je loptu na oduševljenje navijača ustupio Jovičiću, a ovaj je sa bele tačke bio precizan, iako je golman Radnika Vasiljević zakačio loptu – 5:0.

CRVENA ZVEZDA – RADNIK 5:0 (2:0)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić.

Sudija: Srđan Jovanović.