ABA DERBI: Partizan poražen u Podgorici!

Budućnost – Partizan 86:79 (24:20, 31:23, 16:26, 15:10)

Podgorica – Dvorana: „Morača“.

Gledalaca: 3.900. Sudije: Koljenšić, Mitrovski, Arsenijević.

BUDUĆNOST: Ivanović 11, Barović 3, Šehović 12 (5 sk), Starolah 3, Gordić 19 (5 as), Bojić, Ilić, Z. Nikolić 5, Gibson 13, Popović 2, Lendri 2 (7 sk), D. Nikolić 16 (6 sk).

PARTIZAN: Miler 22 (5 sk, 4 as, indeks 30), Vilijams-Gos 14, Aranitović, Marinković 9, Tanasković, Veličković 10, Pecarski, Gavrilović 8, Andrić 9, Čakarević 5, Stevanović, Šalić 2.

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Podgorici od Budućnosti sa 79:86 (20:24, 23:31, 26:16, 10:15) u derbi utakmici 10. kola regionalne ABA lige.

Budućnost je pre svojim navijačima u dvorani Morača uspela da izbegne drugi poraz u sezoni, iako je Partizan gotovo tokom celog meča imao rezultatski priključak i par situacija da dođe do preokreta. Podgoričane je do pobede predvodio Nemanja Gordić sa 19 poena, pet asistencija i tri skoka, dok je Danilo Nikolić ubacio 16, a Kajl Gibson dodao je 13. U ekipi Partizana najefikasniji bio je Patrik Miler sa 22 poena, a 14 je dodao Najdžel Vilijams-Gos.

Budućnost je dobro počela meč, već nakon uvodnih minuta imala je dvocifrenu prednost, da bi Partizan u finišu prve i serijom do 7:0 na početku druge četvrtine stigao do preokreta. Podgoričani su uzvratili serijom 10:4 kojom su ponovo došli u vođstvo koje do kraja susreta nisu ispuštali.

Imao je Partizan par situacija u drugom poluvremenu kada je prilazio na poen zaostatka, a čak i nekoliko napada da preokrene, ali ekipa Miroslava Nikolića u tome nije uspela, pa je Budućnost na kraju došla do novog trijumfa.

Budućnost je prva sa devet pobeda i jednim porazom, dok je Partizan četvrti sa skorom od pet trijumfa iz 10 mečeva.

Cedevita – MZT 77:65 (24:8, 20:25, 18:22, 15:10)