Boaći spasio Zvezdu poraza u Bačkoj Palanci

OFK Bačka prvi put u okršaju sa Crvenom zvezdom ostala neporažena (2:2).

Bačka Palanka – Stadion: Slavko Maletin Vava.

Sudija: Marko Popović (Beograd).

Pomoćnici: Srđan Milutinović (Niš) i Bojan Banović (Beograd).

Žuti karton: Varga, Švonja, Živković (OFK Bačka), Donald, Srnić, Rodić (Crvena zvezda).

Strelci: 1:0 Ivan Đorić u 27, 1:1 Ričmond Boaći u 54, 2:1 Milan Makarić u 78, 2:2 Ričmond Boaći (jedanaesterac) u 86. minutu.

OFK BAČKA: Lučić, Ilić, Luković (od 92. Čeković), Mićić (od 95. Klisura), Balabanović, Švonja, Makarić (od 87. Ivković), Spremo, Đorić, Živković, Varga. Trener: Zvezdan Milošević.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Stojković, Le Talek, Savić, Anđelković (od 46. Rodić), Gobeljić (od 46. Jovičić), Donald, Srnić, Milić (od 65. Milijaš), Boaći, Pešić. Trener: Vladan Milojević.

Počelo je šansom Bačke u 11. minutu, Le Talek je loše izbacio loptu, Luković je iskoristio poklon i šutirao sa 10 metara, ali njegov udarac je izblokirao štoper Savić. Pet minuta kasnije uzvratio je Pešić posle dodavanja od strane Srnića, međutim golman Lučić je bio na visini zadatka.

U 19. minutu Luković je centrirao na prvu stativu, utrčao je Makarić, ali je sa tri metra promašio gol Zvezde. Šest minuta kasnije Gobeljić je probao iz prve, ali Lučić je zakačio loptu i ona je otišla u korner. Pola minuta kasnije Srnić je šutirao, međutim Lučić je još jednom dobro intervenisao.

U 27. minutu stigla je kazna „crveno-bele“, bek Stojković je gradio loptu, nije je pokupio golman Kahriman, na ivici kaznenog je loptu isčeprkao Mićić, došla je do Đorića koji je lob udarcem sa dvadesetak metara prebacio na gol liniji Le Taleka i Anđelkovića koji su pokušali da izbace loptu iz praznog gola – 1:0.

U 31. minutu duga lopta je upućena u kazneni Zvezde, Savić je glavom pokušao da vrati golmanu, ali je ostavio loptu na tacni Makariću, on je sa sedam metara iskosa probao kada je došao oči u oči sa Kahrimanom, ali ga je pogodio u grudi.

Pred kraj poluvremena u 39. minutu centrirao je sa leve strane Milić, Gobeljić je glavom na sedam metara spustio Pešiću, a on je iz izgledne pozicije lansirao preko prečke.

Zvezda je do izjednačenja došla u 54. minutu. Gužva u kaznenom, za loptu su se borili  napadač crveno – belih Pešić i golman Lučić, sudija je prosudio da je sve čisto, akcija je nastavljena, lopta je došla iskosa do Boaćija koji je kroz šumu nogu poslao u mrežu – 1:1.

Već u 61. minutu Zvezda je mogla i da povede, lopta u prostor, umakao je odbrani domaćina Srnić, izašao sam pred golmana, ali je Lučić prizeman udarac uspeo da odbrani nogom. Sve do 78. minuta trajalo je zatišje a onda je Makarić, posle udaraca Lučića i Mićića koje je Kahriman odbarnio i odbijao loptu, natrčao i smestio loptu u mrežu sa dva metra – 2:1. U 81 minutu Lučić je instiktivno odbranio udarac Donalda i sprečio izjednačenje. U 85. minutu penal za Zvezdu. Pao je Pešić u kaznenom, sudija nije oklevao, loptu je namestio Boaći i pogodio za konačnih 2:2.