Sudije: Kersad Erdogan i Ibrahim Ozdeniz (Turska).

Sedmerci: Srbija 4 (4), Kina 1 (0).

Isključenja: Srbija 8, Kina 10 minuta.

Crveni karton: Ćiao Ru (Kina) u 19. minutu.

Semafor: 6:0 (8), 9:1 (11), 9:4 (13), 11:6 (17), 13:6 (20), 17:9 (26), 22:13 (33), 30:18 (43), 33:19 (47), 36:21 (53).

SRBIJA: Radosavljević 5, Krpež-Šlezak 8 (1), Lekić, Števin 1, Lavko 1, Damnjanović 8 (1), Nikolić 2, T. Radojević 3 (1), Pop-Lazić 4 (1), D. Radojević 2, Obradović 3, Tomašević (10 odbrana), Stoiljković 2, Cvijić 4, Čolić (6 odbrana, 1 sedmerac), Dmitrović. Selektor: Ljubomir Obradović.

KINA: Haićia 2, Čenčen, Baogui 2, Ksiaoking 1, Ru 2, Nana 1, Juanjuan 2, Ven, Ksiaomei 9, Mengjing 2, Ksiaohua (6 odbrana), Žengven 2, Mengmeng, Jurou (3 odbrane), Mengksue, Tingting. Selektor: Čui Liang.

Selekcija Srbije odlično je startovala na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, savladala je Kinu 43:23 (21:11).

Početak je trasirao tok meča, za desetak minuta pulenke selektora Obradovića povele su 9:1, a većinu golova davale su iz kontri. Ni sa dve igračice manje naš tim nije primio gol, a dao je jedan, što dovoljno govori o odnosu snaga. Prvo poluvreme obeležio je i detalj iz 19. minuta kada je Ćiao Ru sa sedmerca u glavu loptom pogodila našeg golmana Mariju Čolić za što je dobila crveni karton.

Prvi deo +10, drugi u laganom ritmu, sa mnogo izmena, razlika ista, za krajnnjih +20 na kontu. Naš tim imao je 78% realizacije šuta, a čak šet devojaka gađalo je bez greške. Srpkinje sutra igraju meč 2. kola na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, rival je Kamerun od 14 časova.