Sudije: Ignasio Garsija i Andreu Martin (Španija).

Sedmerci: Srbija 5 (4), Kamerun 5 (5).

Isključenja: Srbija 6, Kamerun 10 minuta.

Semafor: 9:0 (13), 9:3 (16), ***.

SRBIJA: Radosavljević 6, Krpež-Šlezak 6, Lekić, Števin 2, Lavko, Damnjanović 1, Nikolić 3, T. Radojević 1 Pop-Lazić 2, D. Radojević 3, Obradović 5, Tomašević (odbrana), Stoiljković 1, Cvijić 2, Čolić (odbrana), Dmitrović 2. Selektor: Ljubomir Obradović.

KAMERUN: Mbediang, Kaldžob, Nčouapouožnižni 2, Fonžuienž 1, Iu 1, Sole 2, Medibe, Adžomo, Biolo 5, Onouku, Itčoum 1, Esam, Epah, Baniomo 2, Nono 2, Belibi 5. Selektor: Žan-Mari Zambo.

Neizvesnost je potrajala samo nekoliko minuta, kao i protiv Kine, Srpkinje su rivala načele brzim i efikasnim kontrama, odbrana i Katarina Tomašević na golu nisu poklekli sve do 14. minuta kada je Biolo postigla prvi gol za Kamerun, i to sa sedmerca za 9:1. Do tada je pobednik već bio poznat.

Za minut i po su devojke iz Afrike postigle tri gola, smanjile na 3:9, ali to je bio samo kratkotrajni trzaj, situacija se brzo vratila u „normalu“.

Selektor Obradović je zamenio skoro celu postavu sredinom poluvremena, nanizana su tri gola za 12:3, do kraja poluvremena su se brze akcije i golovi nizali kao na traci.

U drugom poluvremenu „oslobodile“ su se devojke sa „crnog koninenta“, odigrale odvažnije, bile su i preciznije, pa su drugih pola sata zazvršile sa samo -2, ali ih je očajan sart dotukao.

Pulenke selektora Obradovića praktično su već sad obezbedile plasman u osminu finala, predstoje im okršaji sa jačim rivalima, koji će odrediti i poredak u D grupi.

Sledi dan odmora, a onda i meč sa domaćinom Svetskog prvenstva Nemačkom u utorak u 18 sati.