ČIZMA U TRANSU ZBOG SRBINA! SMS odneo bodove sa Luiđi Ferarisa, istorijski bod Beneventa, Inter na čelu Serije A!

U 15. kolu Serije A najveću pobedu upisao je Inter 5:0, a ubedljiva je bila i Fiorentina 3:0. Benevento je osvojio istorijski bod odigravši nerešeno 2:2 protiv Milana pokvarivši tako debi Đenara Gatuza na klupi “roso-nera”, a Sergej Milinković Savić je pogurao svoj Lacio do pobede u Đenovi.

Fudbaleri Beneventa napravili su veliko iznenađenje u Seriji A, pošto su igrali nerešeno 2:2 sa Milanom i tako osvojili prvi bod, istorijski, jer su se tek letos “veštice” plasirale u Seriju A.

Benevento je u 15. kolu italijanskog prvenstva osvojio prvi bod u debitantskoj sezoni, golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena. Milan je poveo u 38. minutu preko Đakoma Bonaventure, izjednačio je George Puškaš u 50., a u 57. je Nikola Kalinić doneo novo vođstvo gostima. Alesio Romanjoli je u 75. minutu isključen zbog drugog žutog kartona, a izjednačujući gol za Benevento u 95. je postigao golman Alberto Brinjoli glavom, koji se priključio napadu!

Plašili su se navijači “nero-azura” da bi “leteći magarci” mogli da budu neugodan rival, ali su za Veronu ispraćeni “petardom” – 5:0. Kjevo je načeo Perišić u 23. minutu. Do kraja prvog dela igre Inter je povisio na 2:0 preko Ikardija, to je bio njegov 16 gol u prvenstvu.

Drugi deo igre, kao i prvi golom je otvorio Perišić. Igrao se 57. minut. Samo devet minuta kasnije Škriniar je povisio na 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Ivan Perišić svojim trećim golom u 92. minutu. Ovom pobedom Inter je zaseo na čelo tabele i sada ima bod više u odnosu na drogoplasirani Napoli i dva više od Juventusa.

Fiorentina je na svom terenu sa 3:0 potukla Sasuolo. Strelci za “violu’ bili su Simeone u 32. minutu, Veretu u 42. minutu i mladi Kijeza u 71. minutu.

Bolonja i Kaljari odgrali su nerešeno 1:1. Pedro je doveo ekipu sa Sardinije u vođstvo u 42. minutu, a bod domaćinu donosi Matija Destro pogotkom desetak minuta pre kraja meča.

Šest pobeda u šest mečeva je do večeras imala Sampdorija na svom Marasiju. Bila je na pragu i sedme, ali je Sergej Milinković Savić uspeo što nije niko od početka sezone u Seriji A. Ne samo da je spasao Lacio poraza, veću su njegova dva poteza donela “nebesko-plavima” veliki preokret u poslednjih deset minuta i pobedu od 2:1 protiv Sampdorije.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali se igrao otvoreno uz nekoliko dobrih šansi. Sa takvom igrom se nastavilo i u drugom poluvremenu, nije se kalkulisalo i prilike su nastavile da se ređaju. Konačno, u 56. minutu je Duvan Zapata bio na pravom mestu posle spuštene lopte Kvaljarele i Sampdorija je povela.

Domaćin je bio sve bliži pobedi, ali onda je na scenu stupio Sergej Milinković Savić i izrastao u heroja Lacijeve pobede. Prvo je posle gužve pred golom Dorije u 80. minutu, uklizao na ničiju loptu i gurnuo je u mrežu, a za kraj je sačuvao najlepši potez meča. Maestralnom asistencijom kroz srce odbrane Sampdorije je provukao loptu do Kaiseda i Imobilea, Italijan je promašio, ali Ekvadorac nije i iz otpatka je doneo pobedu Laciju – 1:2!