Domaćinski dan u Španiji, hrabri Hetafe sa igračem manje naneo prvi poraz Valensiji!

Ekipa Valensija je imala šansu da eventualnom pobedom na gostovanju Hetafeu priđe lideru Barseloni na samo dva poena minusa, posle rimija Katalonaca sa Seltom, ali umesto toga u 14. kolu prvenstva Španije doživeli su prvi poraz u sezoni.

Valensija se okliznula tamo gde se najmanje nadala, na gostovanju Hetafeu. Možda ovaj poraz i nije toliko iznenađenje, ali ako se zna da je domaćin od 25. minuta, posle crvenog kartona, ostao bez Arambarija, onda je jasno da je Hetafe načinio istinski podvig.

Gol odluke pao je u 66. minutu, Bergara je razgalio domaće navijače i doneo tri boda svom timu, koju se sada učvrstio na osmoj poziciji.

Žuta podmornica “potopljena” u Leganesu iako je vodila do 72. minuta golom Rabe. Fudbaler Viljareala je zaobišao golmana na tridesetak metara i plasirao loptu u praznu mrežu.

Preokret je usledio u poslednjih dvadesetak minuta, tri strelca za tri gola i tri boda vredna Leganjesovog skoka na sedmo mesto, sa samo bodom manje od Viljareala. Prvi, pomalo iznenađujući, Rika, iskosa sa leve strane, niko nije dotakao loptu koja je prevarila golmana i odsela u suprotnom uglu. Preokret je usledio u 82. minutu, brza kontra, dribling El Zara na ivici kaznenog i onda plasirana lopta u suprotni ćošak. Tačku na i stavio je Amrabat u nadoknadi vremena za 3:1. Antonio Rukavina je meč presedeo na klupi Viljareala.

Eibar je identičnim rezultatom (3:1) na svom terenu savladao Espanjol. Kike i Aleho su već u prvom poluvremenu nagovestili kuda ide ovaj meč, a u nastavku je domaćin rutiski priveo susret kraju posle pogotka Džordana sa penala. Počasni gol Espanjola delo je domaćeg igrača Enriha, koji je sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

U poslednjem meču nedeljnog programa Las Palmas je osvojio veoma važne boove u borbi za opstanak nakon pobede protiv Betisa 1:0. Andalužanima je presudio Džonatan Kaljeri golom u 19. minutu meča.