KAKAV SUPERLIGAŠKI PONEDELJAK! 11 golova na dva meča, Borac iščupao bod, Rad prosuo “sigurnih” 2:0 uz sumnjiv gol Nišlija!

Nakon što su juče odložene zbog vremenskih neprilika, odnosno velike količine snega, poslednje tri utakmice fudbalske Superlige zakazane su za ponedeljak. U prva dva meča današnjeg dana u Čačku i na stadionu Kralj Petar I na Banjici videli smo mnogo uzbuđenja, preokreta i čak 11 golova.

Ne da se Borac tako lako! Posle veoma turbulentnog perioda Čačani su u poslednjih mesec dana uspeli da prikupe određen broj bodova i odlepe se sa dna. Danas su “zebre” na domaćem terenu herojski izvukle remi 3:3 (0:2) protiv kruševačkog Napretka iako su “čarapani” vodili 0:2 i 1:3.

A junak meča bio je Amer Dupovac. Letošnji novajlija iz Splita je u finišu susreta, golovima u 81. i 86. minutu, poništio prvobitni nalet gostiju, kojima se smešio još jedan trijumf u gostima. Nije to dozvolio 26-godišnji defanzivac, uz napomenu da je prethodno gol za domaćina postigao Uroš Delić.

Borac je stigao do osmog boda u poslednjih pet rundi i značajno popravio šanse da i dogodine igra u društvu najboljih srpskih klubova.

Na Banjici šok! Imao je Rad “sigurnih” 2:0, mladi reprezentativac Srbije Aleksandar Lutovac i Lazar Milošev su plesali onako kako je diktirao sjajni vezista Bogdan Mladenović i doneli, činilo se nedostižnu prednost domaćinu, ali su “merajlije” čudesnim preokretom došle do tri boda – 2:3 (0:0).

Nakon lagane dominacije gostiju u prvom poluvremenu “građevinari” su za samo deset minuta igre u drugom delu imali 2:0. Mladenović je centrirao Lutovcu kod prvog gola, a potom je Milošev duplirao prednost “nebesko-plavih” ponovo nakon akcije Lukića i raspoloženog Bogdana Mladenovića. Bio je to mat u tri poteza.

26-godišnji Japanac Noma je udarcem glavom smanjio u 66. minutu, a kada je pet minuta pre kraja na semaforu i dalje stajalo 2:1, činilo se da će domaći doći do veoma važnog trijumfa u borbi za opstanak. Ipak, heroj Nišlija bio je Lazar Arsić. U 85. minutu je izjednačio posle kiksa Dejanovića, a sa samo minut kasnije postigao svoj drugi, pobedonosni gol. Domaći su grmeli na sudiju Aleksandra Vasića i njegovog pomoćnika, jer je prethodno fudbaler Radničkog Saša Stojanović očigledno igrao rukom. U nastavku je Arsić posle centaršuta sa leve strane sa nekih 8-9 metara od gola pogodio mrežu postavivši konačan rezultat.

U poslednjem meču kola od 17 sati na Banovom brdu igraju Čukarički i Zemun.

SUPERLIGA SRBIJE, 20. KOLO:

OFK Bačka – Crvena zvezda 2:2 (Đorić 27′, Makarić 78′ – Boaći 54′, 86′ pen.)

Mačva – Spartak 1:0 (Gavrić 52′)

Javor – Voždovac 0:3 (Ivković 42′, Luković 81′, Georgijević 90′)

Partizan – Vojvodina 1:1 (Tošić 48′ – Kojašević 86′)

Radnik – Mladost 3:4 (Mićić 63′, Purović 73′, Gojković 90′ – Radivojević 3′ pen., Golubović 13′, Trifunović 64′, 81′)

Ponedeljak:

Borac – Napredak 2:2 (Delić 57′, Dupovac 81′, 86′ – Đerić 4′, Vukanović 23′, Ivanović 58′)

Rad – Radnički (Niš) 2:3 (Lutovac 49′, Milošev 55′ – Noma 66′, Arsić 85′, 86′)