UVERTIRA PRED MANČESTERSKI DERBI! Opet Siti, opet bodovi u finišu, naredno kolo za istoriju!

Mančester Siti ne staje! Ekipa Pepa Gvardiole je na domaćem terenu savladala londonski Vest Hem rezultatom 2:1 (0:1), u utakmici 15. kola engleskog šampionata. Posle furioznog starta u Premijer ligi, “građani” se muče, ali i dalje pobeđuju. Ovo je treći put uzastopno da slave golom u samom finišu susreta.

Siti je do pobede došao posle preokreta u drugom poluvremenu, u koje su ušli sa zaostatkom od jednog gola, nakon što je Anđelo Ogbona u poslednjim trenucima prvog dela igre doneo prednost “čekićarima”.

Ipak “građani” su po ko zna koji put ove sezone pokazali da su jednostavno nezaustavljivi i u drugom poluvremenu sa dva pogotka okrenuli rezultat u svoju korist.

Izjednačenje na “Etihadu” doneo je Nikolas Otamendi, koji je u 57. iskoristio dobru asistenciju Gabriela Žezusa i vratio svoj tim u egal.

Od tog momenta bilo je pitanje samo kada će domaćin i potpuno preokrenuti rezultat, za šta su imali više nego dovoljno vremena.

Nije imao Siti previše uspeha u svojim pokušajima sve do samog finiša, kada je David Silva na asistenciju Kevina De Bruinea uspeo da postigne željeni pogodak i tako donese svom timu nova tri boda, kojima je dodatno učvrsšćena liderska pozicija.

Ovom pobedom, Mančester Siti je izjedančio premijerligaški rekord po broju uzastopnih pobeda. Dosadašnji rekorderi su bili Arsenal iz sezone 2001/02. i Čelsi iz prošle sezone. Siti ima šansu u narednom kolu da velikom gradskom derbiju protiv Junajteda postavi novi rekord i vrlo verovatno reši pitanje šampiona Engleske.

U prvom meču nedeljnog programa Bornmut je kod kuće odigrao 1:1 sa Sautemptonom. Frejzer je domaćina doveo do prednosti u 42. minutu, a izjednačenje “svecima donosi Ostin u 61. minutu.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić je svoje mesto na terenu u 74. minutu ustupio Lemini.

PREMIJER LIGA, 15. KOLO:

Čelzi – Njukasl 3:1 (Azar 21′, 74′ pen., Morata 33′ – Gejl 12′)

Brajton – Liverpul 1:5 (Marej 51′ pen. – Čan 30′, Firmino 31′, 48′, Kutinjo 88′, Dank 89′ ag.)

Everton – Hadersfild 2:0 (Sigurdson 47′, Kalvert-Levin 73′)

Lester – Barnli 1:0 (Grej 6′)

Stouk – Svonsi 2:1 (Šaćiri 36′, Diuf 40′ – Boni 3′)

Votford – Totenhem 1:1 (Kabasele 13′ – Son 25′)

VBA – Kristal Palas 0:0

Arsenal – Mančester Junajted 1:3 (Lakazet 49′ – Valensija 4′, Lingard 11′, 63′)

Bornmut – Sautempton 1:1 (Frejzer 42′ – Ostin 61′)

Mančester Siti – Vest Hem 2:1 (Otamendi 57′, Silva 83′ – Ogbona 44′)