“Vukovi” konačno pravi, Ajntraht preokretom pokorio Berlin!

Fudbaleri Volfsburga slavili su na domaćem terenu protiv ekipe Borusije Menhengladbah rezultatom 3:0 u utakmici 14. kola nemačkog šampionata.

Pre samo sedam dana popularni “Menš” je na kolena bacio veliki Bajern, ali su u Volfsburgu potpuno nadigrani. “Vukovi” su na ovom meču prikazali znatno bolju igru od rivala i na kraju upisali ubedljivu pobedu za beg od opasne zone.

Domaćin je brzo stekao vođstvo od dva gola razlike a strelci su bili Junus Mali u 4. minutu, na asistenciju Marija Gomeza, ondosno Danijel Didavi dvadesetak minuta kasnije.

U drugom poluvremenu ritam meča je znatno opao, što je više odgovaralo domaćinu, a konačan rezultat postavio je fantastičnim golom Džošua Gilavogi u 71. minutu utakmice.

A u Berlinu je viđen preokret u režiji gostujućeg sastava. Herta je u prvom meču nedeljnog programa povela u 15. minutu preko Zelkea, ali je Ajntraht golovima Volfa i Boatenga došao do pobede.

Mijat Gaćinović je za goste iz Frankfurta odigrao prvo poluvreme, a Luka Jović je ušao u 91. minutu.