Remi Srpkinja i Nemica: Cvijićeva nam donela bod tri sekunde pre kraja!

Nemačka – Srbija 22:22 (9:11)! Igrala je Srbija vrlo dobro u većem delu meča u Lajpcigu protiv domaćina Nemačke, a u dramatičnom finišu osvojila je veliki bod.

Nemice su mnogo bolje počele susret, povele sa 5:1 i činilo se tada da Srpkinjama nema spasa. Ali, od tog trenutka gošće su zaigrale onako kako umeju, te su vrlo brzo i izjednačile (7:7), a na poluvreme su otišle i sa „plus dva“ (11:9).

U nastavku opet bolji početak Nemica koje su posle pet minuta drugog poluvremena izjednačile (11:11).

No, Srbiju je ponovo pokrenula sjajna Krpež svojim sedmim golom, na to se nadovezala Radosavljević posle odlične asistencije Cvijić u kontri (13:11).

Nedugo potom Srbija je imala po prvi put i tri gola prednosti, kad je pogodila Pop-Lazić (16:13). Izabranice Ljubomira Obradovića šansu za pobedu propustile su pri vođstvu od 20:19, kad su zbog prigovora trenera domaćih Biglera dobile i drugu igračicu više.

Ali, Srbija tada nije iskoristila brojčanu prednost, Nemačka se odbranila, uhvatila ritam i ubrzo i preokrenula, uz dva gola Kornilijus u tim momentima (22:21), na minut i po do kraja.

Srbija je posle tajm-auta prokockala napad i tada se našla u bezizlaznoj poziciji. Držale su dugo Nemice loptu, potom je Bigler na 33 sekunde pre kraja tražio tajm-aut.

Ali, njegove igračice su izgubile loptu, koja je na tri sekunde pre kraja došla do Dragane Cvijić, a ona je pogodila iz veoma, veoma teške pozicije za zasluženi remi – 22:22.