Šesti poraz „crno-belih“: Partizan zamrznut u Litvaniji na -18!

LIJETUVOS RITAS – PARTIZAN 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19)

Gledalaca: 5.324.

Sudije: Pastusjak (Poljska), Papapetru (Grčka), Geler (Belgija).

Lijetuvos Ritas: Sirvidis, Madgen 7, Normantas 2, Kramer 12, Lukauskis 2, Mavrokefalidis 8, Ehodas 10, Beron 22, Jomantas, Gijedraitis 9, Peterson 21.

Partizan: Miler 20, Vilijams-Gos, Tadić, Aranitović 3, Marinković 7, Tanasković 11, Pecarski, Gavrilović 1, Andrić 5, Čakarević 7, Stevanović 6, Šalić 15.

Košarkaši Partizana poraženi su u sedmom kolu Evrokupa na gostovanju od Lijetuvos Ritasa rezultatom 93:75 (22:19, 25:17, 22:20, 24:19).

Bez kapitena Novice Veličkovića i Obrada Tomića a ni Vilijamsa izabranici Miroslava Nikolića nisu mogli više, doživeli su šesti poraz u poslednjih sedam utakmica.

Na startu meča Lijetuvos je uglavnom bio u blagoj prednosti, a Partizan nije mnogo zaostajao, pa je tako trojkom Stevanovića na 33 sekunde pre isteka prvog kvartala imao samo poen zaostatka (20:19).

Na startu druge četvrtine crno-beli su i preokrenuli poenima Milera i Čakarevića (25:22). Ali, nedugo zatim sevnula je trojka na drugoj strani, Litvanci su ponovo poveli (29:27).

Domaćin je dodao gas, pa je otišao na „plus devet“ (40:31), potom je imao i dvocifrenu razliku uz ubačena bacanja Ehodasa (42:31). Istu razliku Lijetuvos je zadržao i pri odlasku na odmor (47:36).

„Crno-beli“ su proradili u trećoj četvrtini, pogodio je Tanasković trojku, potom je Miler vezao četiri poena, nadovezao se Šalić sa dva ubačena bacanja, te je još jednom pogodio Tanasković (56:52).

Bili su Beograđani još bliže kad je Aranitović pogodio trojku (58:55), ali su tu zaustavljeni. Lijetuvos je uz podršku sa tribina vratio ritam, ispostavilo se onaj pobednički.

Samo nekoliko minuta kasnije Lijetuvos je ponovo imao dvocifrenu prednost (67:56), a pred ulazak u poslednji kvartal imali su i 13 poena viška (69:56).

U poslednjem kvartali Litvanci su rutinski odradili posao i tri kola pre kraja obezbedili plasman u Top 16 fazu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja.

Partizan nije izgubio sve šanse, ali ih je ovim porazom znatno umanjio. Mnogo toga će zavisiti pre svega od mečeva u Beogradu, kad crno-belima u goste budu došli Bilbao i Limož.