JOŠ JEDAN REMI: Srpkinje ispustile pobedu protiv vicešampionki sveta!

Rukometašica Srbije stale su na pragu podviga na Svetskom prvenstvu! Naše sjajne devojke su u 4. kolu šampionata u Nemačkoj umalo srušile reprezentaciju Holandije, svetske i evropske vicešampionke, ali su na kraju remizirale najviše zahvaljujući čudesnim odbranama našeg golmana Marije Čolić – 27:27 (15:15), koja u nije uspela u poslednjem napadu da spreči Holanđanke da dođu do izjadnečenja.

Izabranice selektora Obradovića imale su +3 na pet minuta pre kraja meča, međutim nisu uspele da postignu gol.

Srbija je posle dve pobede na početku zabeležila drugi remi i ima šest bodova, koliko i Južna Koreja, a jedan više od Holandije i Nemačke, koja će tek igrati svoju utakmicu četvrtog kola.

Prvo poluvreme izjednačeno, igrački i rezultatski, kao i desetak početnih minuta drugog dela, dok su Holanđanke stizale da igraju brz centar i daju golove iz kontri, čim su naše devojke stigle da postave odbranu situacija se okrenula.

Usledilo je desetak minuta igre u kojima smo dva puta imali igračicu manje, ali je tada sjajno branila Marija Čolić, nanizala šest odbrana, dok su u napadu Lekić, Obradović i družina serijom 4:0 preokrenule na 24:21.

Tek na ulasku u poslednjih deset minuta Estavana Polman je probila naš bedem (24:22), usledila su i dva uspešna sedmerca za Holanđanke, ali je razliku sa dva gola održala Sanja Damnjanović (26:24).

Dva i po minuta pre kraja rivalke su imale zicer, Snelderova je dobila loptu na crti, šutnula kroz noge Čolićeve, koja je ipak dokačila loptu i skrenula je u stativu, na semaforu je ostalo 27:25 za Srbiju, a selektor Obradović uzeo je minutu odmora da postavi napad, ali u njemu naše devojke nisu ni šutnule, pa je 70 sekundi pre kraja Polmanova smanjila na 26:27. Holanđanke su u poslednjim sekundama izjednačile, a Cvijićeva je pre poslednjeg zvuka sirene postigla gol koji je poništen zbog koraka.

Srbija – Holandija 27:27 (15:15)

Lajpcig – Dvorana: Arena Lajpcig.

Gledalaca: 2.545.

Sudije: M. Vetervik i M. Kurtagić (Švedska).

Sedmerci: Srbija * (), Holandija * ().

Isključenja: Srbija *, Holandija * minuta.

Semafor: 3:1 (5), 3:4 (8), ***, 20:21 (39), 24:21 (46), 24:22 (51), 27:25 (56).

SRBIJA: Tomašević, Čolić (19 odbrana), Radosavljević, Krpež-Šlezak 3, Lekić 3, Števin, Lavko 1, Damnjanović 3, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić, D. Radojević 2, Obradović 3, Stoiljković 1, Cvijić 2, Dmitrović 9.

HOLANDIJA: Stenbakers, Kramer, Van der Hejden 2, Bont 1, Abinj 7, Snelder 2, Knipenborg, Broh 6, Grot 2, Dulfer, Janković (5 odbrana), Smits 3, Rozamalen, Melestajn 1, Vester (2 odbrane), Polman 3.