OPOMENA NA VREME: Partizan ubedljivo poražen od Dinama, u evropsko proleće ide sa drugog mesta!

Partizan je posle 13 godina obezbedio proleće u Evropi, posle šest kola u B grupi „crno-beli“ su zauzeli drugo mesto sa osam bodova, iza Dinama, od koga su večeras poraženi sa 4:1 u poslednjem meču grupne faze.

U borbi za prvo mesto u grupi domaćin bez većih problema došao do pobede. Greške odbrane skupo koštale „crno-bele“.

Počelo je šansom Partizana u 4 minutu, Everton je odlično šutirao sa 17, 18 metara, ali golman Dinama Buščan je uspeo da dodirne loptu, koja je potom pogodila okvir gola.

Dva minuta kasnije nakon što im se prečka zatresla Dinamo je poveo. Moraeš je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Stojković je odbranio, ali na njegovu nesreću lopta je došla do Morozjuka koji ju je prosledio u mrežu. Posle primljenog gola Partizan je imao terensku inicijativu, Dinamo se povukao u defanzivu i vrebao iz kontre. Pad koncentracije uže odbrane „crno-belih“ ,posebno levog dela defanzivne linije, Dinamo je iskoristio da postigne još dva laka gola.

Ukrajinci su u 28. minutu preko Brazilca Moraeša došli do 2:0. Cigankov je odlično prošao i centrirao sa desne strane, Šaparenko je loše zahvatio loptu glavom, ona je došla do Morozjuka, „crno-beli“ su tražili ofsajd (koga nije bilo), a strelac prvog gola je dodao do Moraeša koji je lako dao gol.

Četiri minuta kasnije Dinamo je došao do trećeg gola. Odbrana Beograđana je bila neozbiljna, a to je iskoristio Morozjuk koji je uposlio Moraeša, a ovome ponovo nije bilo teško da pogodi za 3:0. U samoj završnici Suma je oboren u kaznenom prostoru, dosuđen je penal, koji je iskoristio Jevtović.

U 50. minutu Pantić je maestralno šutirao, lopta je išla pod prečku, ali Buščan je krajnjim naporom uspeo da odbrani udarac mladog veziste

Golman Kijevljana je u 58. minutu imao puno sreće. Jevtović je sjajno probio po desnoj strani, ubacio je loptu na peterac, na nju je naleteo Tavamba, snažno je šutirao, ali na njegovu nesreću pogodio je Buščana u glavu i ostaje zapisana još jedna promašena prilika za „crno-bele“.

Partizan je većim delom i drugog poluvremena imao terensku inicijativu, koju nije materijalizovao. Drugi deo meča završen je razvodnjavanjem igre, koju je Dinamo iskoristio i iz penala postavio konačan rezultat 4:1.

Štoper Partizana Nemanja R. Miletić je u 76. minutu stigao do lopte pre Cigankova, a sudija Gil iz Poljske je bez ikakvog razloga dosudio prekršaj i penal za domaći tim, koji je Moraeš iskoristio i tako postigao het-trik.

Dinamo Kijev – Partizan 4:1 (3:1)

Strelac: 1:0 – Morozjuk u 6, 2:0 – Moraeš u 28, 3:0 – Moraeš u 32, 3:1 – Jevtović (iz penala) 45+3, 4:1 – Moraeš 77 (iz penala) u 77. minutu.

Kijev – Stadion: „Olimpijski“.

Gledalaca: oko 15.000.

Sudija: Pavel Gil (Poljska).

DINAMO KIJEV: Buščan, Pivarić, Kadar, Kačeridi, Kedziora, Šepeljev, Bujalski (od 66. Garmaš), Cigankov (od 83. Gonzales), Šaparenko (od 77. Besidin), Morozjuk, Moraeš.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. G. Miletić, N. R. Miletić, Mitrović, Everton (od 77. Đuričković), Jevtović, Pantić, Suma, Solomon (od 66. Ožegović), Tavamba.