PROLEĆE NA MARAKANI POSLE 25 GODINA: Srnić „oderao jarčeve“!

Zvezdino evropsko proleće! Fudbaleri Crvene zvezde pred punim stadionom „Rajko Mitić“ pobedili su Keln sa (1:0) i tako obezbedili evropsko proleće i plasman u narednu fazu Lige Evrope.

Gol je postigao Slavoljub Srnić u 22. minutu posle sjajnog dodavanja Milana Rodića. Ovim rezultatom su ujedno ispisali istoriju, jer su postali prvi tim koji je od prvog kola kvalifikacija uspeo da prođe u nokaut fazu.

Izabranici Vladana Milojevića su tako prošli sa druge pozicije u grupi „H“, odmah ispod Arsenala koji je u Londonu ubedljivo savladao Bate (6:0).

Srbija će tako na žrebu imati dva predstavnika, pošto je Partizan ranije izborio prolaz.

Uvodni minuti na stadionu „Rajko Mitić“ protekli su u dominantnijoj i opasnijoj igri fudbalera Kelna, međutim Zvezda je pogodila iz prve akcije u 22 minutu. Srnić je izazvao „eksploziju“ na Marakani. Krstičić je probio po desnoj strani, uputio povratnu na penaltik, tamo su na loptu krenuli Srnić i Boaći, prvi je do nje došao Srnić i zakucao je u mrežu – 1:0.

U 34. minutu Rodić je proleteo, promašio loptu, Jojić je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni, probao sa 15-ak metara, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Koji minut potom probao je bivši igrač Partizana i sa 25 metara, ali je izblokiran.

U prvih 45 minuta Zvezda nije prikazala prepoznatljivu igru, ali je stigla do željenog cilja.

Prvi minuti nastavka meča protekli su u veoma rastrzanoj igri oba protivnika koji nisu uspeli da uspešno organizuju dva dodavanja. Zvezda se povukla u defanzivu  više razmišljajući o odbrani stečene prednostiI, pri tome vrebajući eventualnu kontru. Posle toga je usledilo dvadesetak minuta bez izglednijih prilika, sa tri izmene i tri žuta kartona za „jarčeve“.

I tokom drugog dela drugog poluvremena nije viđena lepota fudbalske igre, ali je Zvezda znalački privodila utakmicu kraju čuvajući minimalnu prednost.

Čestitu šansu Zvezda nije imala od gola Srnića, a onda zicer u 91. minutu. Na levoj strani je ostao usamljen Boaći, krenuo je ka golu Kelna, izleteo je golman „jarčeva“ na 14 metara, reprezentativac Gane se odlučio na plasiran šut, i promašio je ceo gol sa dvadesetak metara.

Crvena zvezda – Keln 1:0 (1:0)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić.

Gledalaca: 52.000.

Sudija: Robert Maden (Škotska).

Pomoćnici: Dejvid Mekgiči i Alister Mater (Škotska).

Žuti kartoni: Savić, Srnić (Crvena zvezda), Jojić, Sorensen, Leman (Keln).

Strelac: 1:0 Slavoljub Srnić u 22. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Rodić, Le Talek, Savić, Stojković, Jovičić (od 64. Pešić), Donald, Krstičić, Kanga (od. 89 Račić), Srnić (od 81. Gobeljić), Boaći. Trener: Vladan Milojević.

KELN: T. Horn, Rauš, J. K. Horn, Sorensen, Olkovski (od 64. Klinter), Leman, Jojić, Ozkan, Žirasi, Osako, Klemens (od 71. Ouahim). Trener: Štefan Rute.