Preko Južne Koreje do prvog mesta u grupi: Srpkinje protiv Crnogorki za četvrtfinale!

Da će biti tvrd orah Korejke su nagovestile već u uvodnim minutima, kada su iskoristile dva neuspela napada Srpkinja da povedu sa 2:0.

Bilo je potrebno desetak minuta izabranicama Ljubomira Obradovića da se nameste i u odbrani, ali i da posle nekoliko stativa počnu da pogađaju i u 10. minutu preko dva uzastopna gola Andree Lekić stignu do izjednačenja, a dva minuta kasnije i do prvog vođstva pošto je Marija Obradović odlično našla na crti Draganu Cvijić, a nešto kasnije pogodila je Marina Dmitrović za plus dva.

Korejke su iskoristile nekoliko grešaka u napadu i promašaja, da stignu do izjednačenja potom i vođstva.

Obradović je, posle tajm auta polovinom poluvremena, u igru umesto Dmitrović poslao Lavko, potom i Stoiljković i Radojević.

I njima je bilo potrebno da, posle nekoliko stativa nameste nišanske sprave.

Da se ne oseti mnogo dvominutno odsustvo kapitena Katarine Krpež-Šlezak pobrinula se sa nekoliko intervencija Marija Čolić.

Sigurnija završnica poluvremena Srbije, dobra reakcija Slađane Pop-Lazić u odbrani, omogućila je Tamari Radojević da dovede Srbiju u vođstvo od 14:13, a Lavko overila vođstvo na odmoru.

Katarina Tomašević je odbranom sedmerca počela drugo poluvreme, a sa dva gola sa krila, Radosavljević i Krpež-Šlezak Srbija je imala opet plus dva.

Četiri ili pet prilika propustile su Srpkinje da se odvoje na četiri razlike.

Vraćale su se Korejke, ali u završnici su ipak više i strpljenja i umeća ipak imale srpske igračice, dva izuzetno važna gola Pop-Lazićeve, Lavko, potom Sanje Damnjanović i Andree Lekić koja je overila pobedu.

Srbija – Južna Koreja 33:28 (15:14)

Lajpcig – Dvorana: Arena Lajpcig.

Gledalaca: 5.432.

Sedmerci: Srbija * (), Južna Koreja * ().

Isključenja: Srbija 8, Južna Koreja 4 minuta.

Semafor: 0:2 (3), 2:3 (7), 4:4 (10), 7:5 (13), 7:9 (17), 9:9 (22), 10:11 (25), 15:13 (30), 17:15 (35), 20:17 (39), 22:19 (44), 23:23 (47), 26:24 (53), 29:26 (57), 30:26 (58).

SRBIJA: Radosavljević, Krpež-Šlezak, Lekić, Števin, Lavko, Damnjanović, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić, D. Radojević, Obradović, Tomašević, Stoiljković, Cvijić, Čolić (odbrana), Dmitrović. Selektor: Ljubomir Obradović.

JUŽNA KOREJA: S. Kim, Jo, H. Song, E. H. Rju, H. Ju, J. I. Jung, Čoi, Park, Sim, H. J. Kim, Kang, Jiejun Song, Jijoung Song, M. Li, S. Ju, J. Jeong. Selektor: Jae Von Kang