STOTKA ZVEZDE U GROTLU PIONIRA! Feldinovo savršeno veče!

Košarkaši Crvene zvezde mts jednostavno nisu mogli da izgube u 11. kolu Evrolige u ovakvoj atmosferi kakva je večeras bila u hali Aleksandar Nikolić! Na krilima uspeha fudbalera koji su došli da ih bodre i prethodnog podviga u Madridu, srušili su Efes rezultatom 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19).

“Crveno-beli” su sjajno otvorili utakmicu, poenima Bjelice i Ročestija došli su do prednosti od 4:0, ali su gosti brzo odgovorili preko Adamsa i Dragića. Upravo je Adams bio najraspoloženiji u redovima gostiju, ali Zvezda je imala odgovor preko Ročestija, nakon toga su se priključili Feldin i Bjelica pa je na isteku sedmog minuta na semaforu pisalo 18:12 za srpskog i ABA šampiona. Zvezda je nastavila sa sjajnom napadačkom igrom, Ročesti je pogodio trojku, a onda i Feldin uz “daleku dvojku” pa su izabranici Dušana Alimpijevića na isteku desetog minuta imali 29:23. Zvezda je u ovom periodu igre postigla čak pet trojki iz šest pokušaja!

Zoran Dragić drži Efes u igri. Otvorio je poenima drugu deonicu – 29:25. Nakon toga Janković je posle ofanzivnog skoka bio precizan, uzvratio je Štimac laganim polaganjem – 31:27. Dangubić je pogodio šestu trojku za “crveno-bele”, posle njega Ognjen Dobrić je pogodio iz teške pozicije, što je bio znak da Velimir Perasović zatraži minut odmora – 41:29. Ročesti je bio raspoložen, sjajno je proigrao Antića, a onda je posle dobre odbrane i Feldin poentirao za 45:33. Posle poena Vladimira Štimca, koji je pre meča dobio dres Crvene zvezde sa brojem 51 i ovacije punog Pionira, Alimpijević je morao da zatraži minut odmora – 45:36. U dvorani je potom došlo do pauze jer se pokvario semafor. Prekid je potrajao desetak minuta dok se nisu rešili tehnički problemi. Meč je nastavljen posle desetak minuta, a Ognjen Dobrić je odmah poentirao, pa je poluvreme završeno rezultatom – 50:44.

Treća četvrtina je počela trojkom Ročestija, a istom merom je odgovorio Simon – 53:47. Zvezda je dodala gas i odigrala nekoliko briljantnih minuta, Feldin je bio sjajan, Lesor je ušao u seriju, trojku je pogodio kapiten Lazić pa su domaći na isteku 26. minuta imali velikih 66:51. Posle nesportske Mekalum je pogodio za 66:55. Pogodio je trojku i Danston, ali je uzvratio Feldin. A onda fantastična trojka Milka Bjelice, pogodio je i Davidovac za Zvezdinih +14 na kraju trećeg perioda (74:60).

Zvezda je nastavila sa sjajnom igrom. Davidovac se prošetao do koša za 76:64, nakon toga Bjelica je uspeo da dođe do ofanzivnog skoka i poentira, i na taj način natera Perasovića da zatraži minut odmora. Trojka Dangubića je značila novi Zvezdin korak do pobede. Mrežicu je pocepao i Pero Antić za velikih 86:66. I Dobrić je bio precizan sa distance za 91:68, a nova trojka Džejms Feldina još jednom je podigla publiku na noge – 94:72. Do kraja meča Zvezda je rutinski privela meč kraja.

CRVENA ZVEZDA MTS – ANADOLU EFES 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19)

Hala: Aleksandar Nikolić.

Gledalaca: 6.123.

Sudije: Garsija Gonzales (Španija), Fufis (Grčka), Viklicki (Češka).

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić 10, Davidovac 6, Lazić 5, Antić 5, Dobrić 10, Feldin 29, Janković 6, Ročesti 11, Lesor 9, Jovanović, Bjelica 9.

Anadolu Efes: Ledo 7, Mekalum 8, Braun 6, Batuk, Demir, Motum, Adams 12, Štimac 12, Murić, Dragić 14, Danston 16, Simon 6.