Javor razbio Vošu, minimalac Radnika u Zemunu, Šapčani srušili Rad, Meraklije „čuknule“ Čuku!

Iznenađenje kola je priredio Javor koji je slavio u Novom Sadu, Radnički bolji od zahuktalog Čukaričkog golom Pavkova u finišu sa penala, Šapčani golovima u 89. i 92. minutu srušili fenjeraša Rad na Banjici, Surduličani do plena golom Ivanovića u 61. minutu, strelac pocrveneo u nadoknadi.

Prvu šansu na utakmici u Novom Sadu propustio je Kojašević u 16. minutu, kada je uspeo da dođe do lopte na oko 18 metara od gola Javora i uputi udarac, ali je lopta otišla previsoko. U 30. minutu crveno-beli su imali novu priliku za pogodak, nakon što je Antić proigrao Kalezića u šesnaestercu gostiju, a on šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane. Ipak, lopta je otišla pored stative. Vojvodina je do izjednačenja mogla u 42. minutu posle slobodnog udarca koji je izveo Kojašević, ali je golman Glintić, nakon šuta sa oko 25 metara, vrhovima prstiju uspeo da skrene loptu u korner, baš kao i 49. minutu, kada je iz znatno bolje pozicije sa oko 15 metara šutirao Kalezić.

Javor je za samo dva minuta, od 53. do 55, uspeo da postigne čak dva pogotka. Najpre je sjajnim udarcem sa oko 25 metara Amanović uspeo da savlada Rockova – 0:2, a potom je i Krnić iskoristio dobar centaršut sa desne strane i glavom sa pet metara prosledio loptu u mrežu – 0:3. Samo minut kasnije, Amanović je ponovo šutirao sa oko 27 metara, ali je ovoga puta lopta otišla nekoliko centimetara van okvira gola.

Iako je pitanje pobednika praktično već bilo rešeno, fudbaleri Vojvodine pokušavali su da dođu do gola i tako vrate meč u rezultatsku neizvesnost, a najbliži pogotku bili su nakon centaršuta Subotića u 86. minutu, kada je Mihajlović uputio udarac glavom i pogodio prečku. Do kraja meča, ekipa Javora je uspela da sačuva svoju mrežu i ujedno osvoji tri vredna boda u borbi za opstanak

Milan Pavkov igra sezonu iz snova. Pozajmljeni fudbaler Crvene zvezde ponovo je bio meč-viner. On je u meču njegovog Radničkog i Čukaričkog u 88. minutu bio precizan sa bele tačke za veliki trijumf nad timom Nenada Lalatovića.

„Građevinari“ su na svom terenu izgubili od Mačve i to u samoj završnici susreta (2:0), dok je Zemun ostao bez bodova u duelu sa Radnikom (1:0).