LŠ: Novi poraz vaterpolista Partizana

Vaterpolisti Partizana izgubili su u Atini od Olimpijakosa 16:8 (5:1, 4:2, 3:4, 4:1) u 4. kolu A grupe Lige šampiona.

Atinski „crveno-beli“ bili su veliki favoriti ne samo u ovom meču, već i u celoj sezoni Lige šampiona.

Silovito su počeli i sredinom druge četvrtine prvi put stekli šest golova prednosti (8:2). Mladi tim Partizana je u nastavku uspeo da uspostavi ravnotežu, da parira grčkom prvaku. U ravnopravnoj borbi u trećoj deonici u tri navrata uspeo je da priđe na četiri goa zaostatka (9:5, 10:6, 11:7). Poslednji gol „crno-beli“ su postigli sredinom poslednje četvrtine (Andrejević za 13:8). Atinjani su u poslednja dva i po minuta „vezali“ tri pogotka i prvi put stigli do osam golova prednosti 35 sekundi pre kraja kada je Nikolaidis iskoristio peterac za konačnih 16:8.

Olimpijakos je ostao na čelu grupe sa tri pobede i remijem, dok su „crno-beli“ zabeležili četvrti poraz u najjačem evropskom takmičenju.

Kod Olimpijakosa tri gola postigli su Janis Funtulis i Aleksandros Gunas, jedan više od Petra Tomića i Nikole Radonjića iz redova prvaka Srbije.

Partizan sledeći meč u Ligi šampiona igra 20. decembra protiv Hanovera u Nemačkoj.

Olimpijakos – Partizan 16:8 (5:1, 4:2, 3:4, 4:1)