Petica Totenhema, prvenac Arnautovića srušio Čelzi, Milivojević precizan sa penala

Marko Arnautović je svojim prvencem u dresu Čekićara doneo pobedu Vest Hemu u londonskom derbiju sa Čelzijem. Prvi je to trijumf domaćina posle skoro dva i po meseca, 30. septembra su poslednji put slavili.

Odluka je pala u 6. minutu posle duplog pasa Lancinija i Arnautovića, Marko je nadmudro rivala u kaznenom i poslao loptu u suprotan ugao. Plavci su imali dosta šansi da izvuku bar bod, ali je Adrian odlično branio. Čelzi je poražen posle više od 50 dana, tada je slavio Kristal Palas.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu Stouk sa 5:1 i tako prekinuli seriju od četiri uzastopne utakmice bez trijumfa. Najzaslužniji za trijumf Totenhema bio je Heung-Min Son koji je pored asistencije i gola bio jedan od najagilnih igrača na terenu. Totenhem je poveo autogolom Rajana Šoukrosa u 21. minutu, da bi pitanje pobednika pogocima u drugom delu meča rešili Son u 53, Hari Kejn u 54. i 65. i Kristijan Eriksen u 74. minutu. Strelac jedinog gola za Stouk bio je Šoukros u 80. minutu na asistenciju Derena Flečera.

Barnli je pred svojim navijačima nastavio seriju dobrih rezultata i tako ostao u trci za jedno od mesta i koja vode u neko od evropskih takmičenja. Domaćin je protiv Votforda slavio golom Skota Arfilda u 45. minutu. Votford je u od 39. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je Marvin Zegelar dobio direktan crveni karton.

Hadersfild je na svom terenu sa 2:0 pobedio Brajton golovima Stiva Munijea u 12. i 43. minutu, dok su Kristal Palas i Bornmut igrali nerešeno 2:2, a Svonsi je pogotkom Vilfreda Bonija u 81. minutu slavio protiv Vest Bromvič Albiona.