Istorija se ponovila: Crnogorke zaustavile Srpkinje u osmini finala SP u Nemačkoj!

Istorija se ponovila. Srbija ne zna za pobedu protiv Crne Gore na velikim takmičenjima. Posle sjajnih igara u grupnoj fazi i osvojenog prvog mesta u grupi ženska rukometna reprezentacija Srbije završila je SP u osmini finala. Srpkinje su u prvom meču nokaut faze planetarnog šampionata u Nemačkoj poražene od Crne Gore 31:29.

Srbija je povela u 3. minutu golom Sanje Damnjanović, a Jankovićeva je u narednom napadu poravnala rezultat. Katarina Krpež i Katarina Bulatović sa po dva uzastopna gola održavaju duel u egalu na početku – 3:3, 6. minut. Sanja Damnjanović promašuje ceo gol iz sedmerca.

Ušle su srpske rukometašice u nekoliko brzopleto završenih napada, ali uz malo sreće (prečka) i dobru odbranu Tomaševićeve ostaju na nerešenom rezultatu. Katarina Bulatović postiže svoj treći gol, kažnjava lošu ofanzivnu deonicu srpskih rukometašica, i donosi Crnoj Gori prvo vođstvo na meču 4:3. Raičević postiže gol za Crnu Goru – 5:3. Pokretljiva odbrana odbrana Crnogorki pravila je mnogo problema u napadačkim akcijama srpskih rukometašica, koje su delovale potpuno bezidejno.

Posle 12 minuta bez gola, Radosavljević i Radojević postižu dva uzastopna gola za Srbiju, koja prilazi na 8:5 u 18. minutu. Katarina Bulatović postiže još dva gol sa devet metara i odbija napad Srbije – 10:5, 20. minut. Raičević daje gol iz sedmerca i donosi Crnoj Gori, dosad, najvećih plus šest – 11:5, 22. minut. Srbija ima igrača više naredna dva minuta i priliku da uhvate rezultatski priključak. Krpež postiže gol. Konačno jedan odbranjen napad nije materijalizovan, već su izgubljenom loptom srpske rukometašice omogućile rivalu još jedan gol sa igračem manje.

Radosavljević s krila postiže gol sa 12:7 u 25. minutu. Selektor Crne Gore Johanson traži minut odmora, posle kojeg Radičević postiže svoj četvrti gol. Čolić „skida“ zicer Radičevićevoj, posle kojeg Raičević pravi prekršaj u kontri srpskih rukometašica i dobija dva minuta isključenja. Dmitrović postiže gol za 13:8 u 27. minutu. Crnogorke prave prestup. Dragana Cvijić postiže svoj prvi gol na meču.
Despotović vraća Crnogorke na plus pet, sa koliko i idu na veliki odmor – 14:9.

U nastavku kako bi naš tim dao gol usledio je brz centar rivalki i njihov gol za samo nekoliko sekundi.

Kod rezultata 14:20 tri greške naših devojaka u napadu, tri kontre Crnogorki, na sreću samo jedan gol, jednom je odbranila Tomašević, a jednom su rivalke napravile grešku u koracima.

Pomaka u našoj igri nije bilo, ali jeste grešaka, pa i one prilikom izmene. U tom periodu na sreću ni Crnogorke nisu bile sjajne, pa se ukazala šansa. Na 21:26 u kontri je Dijana Radojević imala zicer u kontri, ali je odbranila Alma Hasanić.

Ispravila se Dijana dva napada kasnije u polukontri pogodila za 23:27, a onda je i njena prezimenjakinja Tamara probila kroz sredinu i pogodila za 24:27. Usledio je promašaj rivalki, ali onda i faul u napadu Marije Obradović.

Usledilo je isključenje naše igračice i dva gola rivalki (29:24), a onda obrnuta situacija, dva naša gola sa dve igračice više i šansa na 26:29 da se da još jedan gol sa igračicom više, ali je napravljena greška, na drugoj strani usledila je „kazna“, gol Jovanke Radičević za 30:26 sa pozicije pivota posle utrčavanja tri minuta pre kraja i tu je bio kraj.

Srbija – Crna Gora 29:31 (9:14)

Magdeburg – Dvorana: Getec arena.

Semafor: 3:2 (4), 3:8 (16), 5:8 (17), 5:11 (21), 7:13 (26), 9:13 (28), 12:18 (34), 14:21 (36), 16:21 (38), 17:23 (42), 24:27 (50), 24:29 (53), 26:29 (55), .

SRBIJA: Radosavljević, Krpež-Šlezak, Lekić, Števin, Lavko, Damnjanović, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić, D. Radojević, Obradović, Tomašević (odbrana), Stoiljković, Cvijić, Čolić (odbrane), Dmitrović. Selektor: Ljubomir Obradović.

CRNA GORA: Rajčić, Radičević, Jauković, Brnović, Hasanić, A. Klikovac, Nenezić, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović, Pavićević, B. Klikovac, Despotović, Raičević, Grbić. Selektor: Per Johanson.