Napoli umalo da preuzme prvo mesto na tabeli, Fiorentina odolela na San Paolu!

U utakmici 16. kola italijanske Serije A fudbaleri Napolija i Fiorentine odigrali su danas nerešeno 0:0. Napoli je mogao da preuzme prvu poziciju na tabeli, jer je Inter juče remizirao. Napolitanci su tako ostali na drugoj poziciji sa 39 bodova, odnosno bodom manje od lidera šampionata.

Fiorentina je sedma sa 22 osvojena boda.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu gostuju Torinu, dok Fiorentina dočekuje Đenovu.

Inače, fudbaleri Udinezea pobedili su na svom terenu Benevento sa 2:0 golovima Antonina Baraka u petom i Kevina Lasanja u 41. minutu. Udineze je sada na 13. poziciji sa 18 bodova, dok je Benevento i dalje poslednji sa samo jednim bodom.

Fudbaleri SPAL-a i Verone odigrali su nerešeno 2:2.

Verona je golovima Alesija Ćerćija i Martina Kaseresa imala 2:0, ali je domaća ekipa u samom finišu meča stigla do izjednačenja i boda. Strelci za SPAL bili su Alberto Peloski u 86. i Mirco Antenuči u 88. minutu sa penala.

SPAL je na 18. mestu na tabeli italijanskog šampionata sa 11 bodova, a Verona ima bod manje i nalazi se na 19. poziciji.

Semafor 16. kola Serije A:
Kaljari – Sampdorija 2:2 (Kvaljarela 12, 19 – Farijas 56, Pavoleti 60)
Juventus – Inter 0:0
Kjevo – Roma 0:0
Napoli – Fiorentina 0:0
SPAL – Verona 2:2 (Paloski 86, Antenući 88. jedanaesterac – Ćerći 55. jedanaesterac, Kaseres 69)
Udineze – Benevento 2:0 (Barak 5, Lasanja 41)
Sasuolo – Krotone 2:1 (Goldaniga 49, Politano 61 – Aćerbi 66. autogol)
Milan – Bolonja 2:1 (Bonaventura 10, 76 – Verdi 23)