TITULA SVE DALJE OD HUMSKE: „Parni valjak“ zaustavljen pod Bagdalom!

Napredak je savladao „crno-bele“ 2:1 u pretposlednjem meču jesenjeg dela sezone. Izabranici Miroslava Đukića napravili lošu uvertiru za  156. derbi.

Prvu šansu na meču imao je Partizan u šestom minutu, posle veoma loše intervencije odbrane Napretka lopta je došla do Ožegovića, koji je sa deset metara veoma slabo zahvatio i šutirao pravo u Petrovića. Tome je kumovalo i očajno stanje terena. Pet minuta kasnije uzvratili su Kruševljani, posle centaršuta Boranijaševića Đerić je zahvatio loptu glavom, ali je opasnost otklonio Ostojić. Samo minut kasnije Pantić je ubacio loptu iz „skraćenog kornera“, odbrana Napretka je izbila do Radina, koji je šutirao iz prve sa 18 metara, ali je lopta otišla za malo iznad gola Petrovića.

U 20. minutu dobar napad Partizana, bila je to kontra koju je vukao Suma, potom je ubacio ka Tavambi, koji je pokušao da iscenira jedanaesterac, a Mažić je samo odmahnuo rukom. Propustio je ovom prilikom najbolji srpski sudija da Kameruncu pokaže žuti karton.

Imao je potom i Tavamba dve prilike, prvu veoma dobru, kad je iskoristio nesporazum dvojice odbrambenih igrača domaćih, zaobišao je i golmana Petrovića, ali je otišao suviše iskosa, pokušao je iz prve da zavrne loptu u tada već nebranjenu mrežu, no ona mu je prešla preko noge.

Nešto kasnije novi pokušaj Kamerunca posle ubacivanja Pantića, šutirao je glavom, ali preko gola Napretka.

Možda i najbolja prilika za goste u 31. minutu. Pantić je ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane, ona je preletela sve igrače u šesnaestercu Napretka i došla do Nemanje R. Miletića, koji je šutirao iz prve, ali za malo pokraj Napretkovog gola.

Napredak je kaznio Partizanove promašaje u 34. minutu. Boranijašević je sjajno prošao po levoj strani, lako je iz igre izbacio Vulićevića, ušao je u šesnaesterac, podigao glavu i uočio Vukanovića, koji je sa 12 metara šutirao iz prve i matirao Stojkovića – 1:0.

U 39. minutu druga, sjajna prilika za domaće, Partizan se ovoga puta izvukao. Ponovo je to bila kontra, ovoga puta u režiji Alivodića, koji je takođe prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, Stojković je kratko odbio loptu, na nju je krenuo glavom Đerić, ali ga je ona za koji santimetar preskočila, a u nastavku akcije šut Vukanovića maestralno je izblokirao Vulićević.

U 42. minutu prodor Tavambe, činilo se da je sebi u jednom trenutku dao prejak „for“, Petrović je to uočio i bio je nešto brži od Kamerunca, koji je pao, podigao se, prihvatio loptu, ali mu je ona za koji santimetar pobegla u gol-aut. Moglo je ovo da bude daleko opasnije.

U finišu poluvremena velika borba, uglavnom između dva šesnaesterca, bilo je i solidnih šansi, ali ne i promene rezultata. Posle četiri minuta nadoknade Mažić je označio kraj prvog dela igre.

Prvu veliku šansu u nastavku susreta imao je Tavamba u 49. minutu, zaista je neverovatno šta je promašio. Lopta je posle loše intervencije Kruševljana došla do Kamerunca, koji je sa šest-sedam metara promašio čitav gol, u situaciji kad je Petrović samo nepomično posmatrao kretanje lopte.

Odmah potom prilika preko Ožegovića, ali je centarfor Partizana očajno zahvatio loptu, mogao je mnogo bolje u ovoj situaciji.

Koliko je samo Partizan ranjiv u odbrani. Koliko je samo prostora po levom boku imao Boranijašević, ostao je usamljen, ušao u šesnaesterac, potom maestralno uposlio Đerića, a ovome je samo ostalo da sa tri metra pošalje loptu u praznu mrežu – 2:0.

U 59. minutu jedanaesterac za Partizan, opravdano dosuđen. Polovinu onoga što je uradio za svoj tim Boranijašević je prosuo u ovoj prilici, kad je oborio Vulićevića, na čiju je fintu naseo.

Loptu je, posle prepirke Sume i Jevtovića, uzeo Jevtović, koji ovoga puta nije pogrešio, lako je savladao Petrovića, te su „crno-beli“ ponovo u igri – 2:1.

Prva izmena na meču u 69. minutu, Miroslav Đukić je umesto defanzivno orijentisaog Radina na teren poslao Solomona.

U 70. minutu dobra akcija Ožegovića, koji je i lepo šutirao sa 16 metara, ali su golman Petrović i loš teren sprečili „crno-bele“ da dođu do izjednačenja

Potom po jedna šansa na obe strane, ali se Vukanović, a potom i Pantić nisu baš najbolje snašli. Mažić je prvi žuti karton pokazao u 73. minutu Nemanji Petroviću, posle starta na Vulićeviću. Pritom se igrač Napretka i povredio, ali je posle ukazane pomoći nastavio igru.

Bilo je mnogo povika na Mažića u 80. minutu, najpre su „crno-beli“ skočili na prvog sudiju i tražili jedanaesterac, nedugo zatim bunili su se igrači Napretka.

U 81. minutu Ožegović je po njihovom mišljenju načinio prekršaj u borbi za loptu, Mažić se nije oglasio, a potom je centarfor Partizana šutirao iz okreta, ali je Petrović sjajno odbranio.

U 82. minutu prilika za Solomona posle ubacivanja iz kornera, ali je napadač na pozajmici iz Rijeke očajno zahvatio loptu glavom.

U 84. minutu prvi žuti karton za Partizan, dobio da je Nemanja G. Miletić, kojeg je lako izbacio iz igre sjajni Alivodić, a ovaj ga je zatim sa leđa zaustavio u kontri.

Kosanović je zatim načinio prvu izmenu, na teren je poslao Nemanju Milisavljevića umesto Sekidike.

Imao je Solomon šansu i u 90. minutu, ali je posle centaršuta Miletića glavom iz vrlo dobre pozicije šutirao preko gola Napretka.

Mažić je meč produžio za pet minuta. Posle greške Sume sevnula je kontra Napretka, koji je posle odbrane Stojkovića prilikom pokušaja Vukanovića izborio korner.

U četvrtom minutu nadoknade slobodan udarac za Partizan, u gostujući šesnaesterac otišao je i Stojković, ali Ostojić nije zahvatio najbolje loptu.

Ostao je golman Partizana u napadu, sevnula je kontra Napretka, Alivodić je vukao loptu i potom šutirao na prazan gol sa 20-tak metara. Uspeo je da promaši! No, Kosanović je trećom izmenom smirio situaciju, a nekoliko sekundi kasnije Mažić je odsvirao kraj susreta!

Napredak – Partizan 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 – Vukanović u 34, 2:0 – Đerić u 54, 2:1 – Jevtović u 59. minutu iz jedanaesterca.

Stadion: „Mladost“.

Sudija: Milorad Mažić.

Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević.

Žuti karton: Ne. Petrović (Napredak).

NAPREDAK: Ni. Petrović, Boranijašević, Simonović, Miladinović, Ne. Petrović, Eskić, Alivodić, Sekidika (od 84. Milisavljević), Mitrović (od 90. Vulić), Vukanović, Đerić.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, N. R. Miletić (od 77. Mitrović), Ostojić, N. G. Miletić, Radin (od 69. Solomon), Jevtović, Pantić, Tavamba, Suma, Ožegović.