ZVEZDA NA +9: Još jedno blistavo Pešićevo veče!

U 21. kolu Superlige fudbaleri Crvene zvezde bili su bolji od Borca iz Čačka na svom terenu – 3:0 (1:0) i tako overili jesenju titulu.

U početnih 15-ak minuta nekoliko poluprilika na obe strane, ali nijednom nije došlo do završnog udarca, probao je iz slobodnog udarca i Milijaš, ali je šutirao pravo u Bajića.

Probao je i Babić glavom posle kornera, ali preslabo i neprecizno. U 24. minutu je sa ivice kaznenog probao i Adžić, ali je Bajić dobro intrvenisao.

U 32. minutu posle povratne lopte Stojkovića sa desne strane probao je Pešić, ali je šutirao iznad gola sa desetak metara. Tri minuta kasnije Pešić je prvo umakao štoperu Čačana Marinkoviću, a kada ga je ovaj sustigao, izbacio ga je lažnjakom, mogao i sam da matira Bajića sa kojim je ostao oči u oči, ali se odlučio za asistenciju Adžiću, kome je ostalo da ubaci loptu u praznu mrežu – 1:0.

Ubrzo nove prilike za imenovani tandem, obe iskosa sa leve strane, prvo je sam bio Pešić, ali je lansirao loptu visoko izanad prečke, a potom je Adžić šutirao po zemlji, ali je odbranio Bajić nogom.

Na početku drugog poluvremena prednost je duplirana, lopta u prostor, Pešić je sa leve strane pokušao da uputi povratnu, nogu je podmetnuo Vladimir Otašević i skrenuo je u svoju mrežu – 2:0.

Ubrzo potom u nekoliko sekundi dve sjajne prilike za „crveno-bele“. Prvo je probao Milijaš iskosa sa desetak metara, odbranio je Bajić, odbijena lopta išla je na glavu Pešiću, pokušao je, ali je Bajić i njegov šut odbranio sa zemlje.

U svakoj akciji kod gola Zvezde učestvovao je Pešić, pa je tako bilo i u 63. minutu. Dobio je loptu u prostor na levoj strani, ponovo je nadmudrio Marinkovića, krenuo od kornera ka golu, odlučio se na šut i matirao je Bajića – 3:0.

U 70. minutu najboljeg pojedinca meča Pešića zamenio je omladinac Dejan Joveljić i upisao debi u seniorskoj konkurenciji. Radi se o najboljem strelcu Omladinske lige sa više od 30 golova na polusezoni.

Nije bilo većih uzbuđenja kako je meč odmicao. U 85. minutu Joveljić je imao šansu, ali je golman Bajić bio na mestu.

Crvena zvezda – Borac 3:0 (1:0)

Beograd – Stadion: Rajko Mitić.

Sudija: Ilija Brdar.

Pomoćnici: Svetozar Živin i Miloš Miškeljin.

Strelci: 1:0 Luka Adžić u 35, 2:0 Vladimir Otašević (autogol) u 50, 3:0 Aleksandar Pešić u 63. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković (od 66. Gobeljić), Frimpong, Babić, Rodić, Račić, Milijaš, Srnić, Jovičić, Adžić, Pešić (od 70. Joveljić). Trener: Vladan Milojević.

BORAC: Bajić, Marković (od 77. Sekulić), Marinković, Delić, Obradović, Filipović (od 57. Propadalo), Jovanović, Knežević, Mateus, Otašević, Zoćević. Trener: Igor Spasić.