Zvezda lako kroz Zagreb: Feldin srušio Cibonu!

U 11. kolu ABA lige košarkaši Crvene zvezde bili su bolji od Cibone u Zagrebu – 87:93 (18:35, 24:22, 21:22, 24:14).

Od starta utakmice bila je vidljiva razlika u kvalitetu. Posle svega nekoliko minuta bilo je jasno da u „Draženovom domu“, domaćin nema snage da parira šampionu Jadrana i Srbije. Sve do nekoliko minuta pre kraja „crveno-beli“ su imali prednost, veću i od dvadeset poena, koju je Cibona uspela samo da ublaži.

Zvezda nastavlja poteru za ekipom Budućnosti koja sada ima pobedu više.

Zvezda je igrala odlično! Lopta je išla sjajno u napadu, a rezultatsku neizvesnost u meču u Zagrebu proterali su sa terena posle deset minuta 18:35, pri čemu su „crveno-beli“ pogodili šest trojki iz osam šuteva.

Tokom druge četvrtine Cibona je zaigrala mnogo bolje, ali nije mogla da nađe odgovor na jaku odbranu šampiona Srbije, pa je drugu deonicu završila sa dva poena prednosti 24:22.

Kao i tokom prvog poluvremena Feldin se razigrao i u nastavku utakmice  da bi treća deonica pripala Zvezdi sa poenom prednosti 21:22.

U poslednjoj četvrtini „crveno-beli“ su se opustili, Cibona je pokušala da se vrati, pa je Zvezda uprkos „minus“ deset u poslednjoj deonici rutinski stigla do pobede 87:93.

Najbolji u redovima gostiju bili su Feldin sa 23 poena (šest trojki), odnosno Ročesti sa 19 poena.

CIBONA – CRVENA ZVEZDA MTS 87:93 (18:35, 24:22, 21:22, 24:14)

Zagreb-KC „Dražen Petrović“.

Gledalaca: 1.500.

Sudije: Pukl, Majkić, Savović.

CIBONA: Bilinovac 7, Uljarević 11, Ratkovica, Žorić 20, Ćorić, Melvin 7, Gilbert, Novačić 17, Bošnjak 6, Rozić 8, Gospić 2, Tomas 9.

C. ZVEZDA: Radičević, Dangubić 3, Davidovac 4, Lazić 3, Antić 6, Dobrić 7, Feldin 23 (10-6 za tri), Janković 3, Ročesti 19 (4-3 za dva, 4-3 za tri, 6 as), Lesor 11 (6-5 za dva), Jovanović, Bjelica 14 (4-3 za dva, 2-1 za tri, 4 as).