Čelsi ubedljiv protiv Hadersfilda, nezaustavljivi Barnli, sreća prati hrabri Palas!

Fudbaleri Čelsija savladali su Hadersfild u gostima sa 3:1, dok su Barnli i Kristal Palas u finišu slavili protiv Stouka, odnosno Votforda, u prvim utakmicama 17. kola Premijer lige.

Tim Antonija Kontea sjajno je reagovao na poraz od Vest Hema i rutinski je došao do tri boda na teškom gostovanju, pa sada ima 35 bodova, isto koliko i Mančester junajted na drugom mestu. Timue Bakajoko načeo je mrežu domaćina u 23. minutu posle asistencije Vilijana, a Brazilac je na ovom meču bez dileme bio najbolji pojedinac. U 43. minutu je pogodio za 2:0 i to glavom nakon centaršuta Alonsa, a bio je učesnik i kod trećeg gola koji je u 50. minutu postigao Pedro posle njegove asistencije. Konačan rezultat postavio je Depoitr u poslednjem minutu, a Konte je uveo i mladog 17-godišnjeg Ampadua koji je debitovao.

Ekipa koja nastavlja da prkosi je Barnli koji je golom Barnsa u 89. minutu pobedio Stouk sa 1:0 i sada je sa 31 bodom na četvrtom mestu koje garantuje Ligu šampiona naredne sezone. Tim Šona Dajča igra iznad svih očekivanja, ima devet pobeda uz simpatičnu gol razliku 16:12.

Veliki preokret napravio je Kristal Palas koji je golovima u poslednja tri minuta utakmice došao do pobede protiv Votforda – 2:1. Gosti su vodili golom Janmata u 3. minutu i delovalo je da će prekinuti seriju nepobedivosti Palasa, ali je tim Roja Hodžsona u samom finišu preokrenuo. Prvo je Kleverli isključen u 87. minutu, pre toga je ušao Kiko, a upravo je preko njegove strane, odnosno levog beka Palas postigao oba gola. Vilfred Zaha je bio najzaslužniji za preokret. Prvo je prošao i šutirao, a Sako je posle serije odbitaka pogodio za 1:1, da bi Mekartur u 92. minutu doneo veliku pobedu posle još jednog sjajnog prodora Zahe. Palas ima šest mečeva bez poraza u nizu i sada je 17. na tabeli sa 14 bodova, dok je Votford deveti sa 22 boda.