156. DERBI: Partizan vodio, Boaći se oprostio golom od Zvezde! “Crveno-beli” sa +9 odlaze na pauzu!

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u meču 22. kola Superlige. Partizan je poveo u 156. derbiju “večitih” rivala golom Sume, ali je bod Zvezdi doneo Boaći.

U prvih petnaestak minuta gledali smo oštru igru, a dodeljana su i dva žuta kartona, Tavambi posle starta nad Savićem i Vulićeviću nakon udarca laktom u glavu Aleksandra Pešića. Zvezda je igrala visok presing na vezni red i odbranu Partizana, ali su “crno-beli” prvi zapretili. Ožegović je uspeo da pobegne u polukontri protivničkim defanzivcima, a onda je rešio šutira sa ivice kaznenog prostora u punom trku. Izgledalo je to prilično neprecizno, daleko od desne stative Zvezdinog gola. U 17. minutu prva solidna prilika za Zvezdu na ovom meču, udarac sa distance je oprobao Kanga, ali je sa oko 17 metara poslao loptu preko gola.

Miroslav Đukić je već u 20. minutu morao da posegne za prvom izmenom, povređenog Jevtovića zamenio je Radin. U 29. minutu prvi igrač Zvezde u Mažićevoj beležnici. Na oko 30 metara od Zvezdinog gola, Savić je prekinuo kontranapad Partizana i zaslužio javnu opomenu. Nakon toga Danilo Pantić je probao da matira Borjana ali je bio neprecizan.

Minut kasnije viđena je najbolja prilika za Crvenu zvezdu. Kangina minijatura na desnoj strani i sjajan centaršut u šesnaesterac Partizana, Miletić je bio neodlučan, što je iskoristio Pešić, ali je njegov šut glavom sa samo tri-četiri metra završio na nozi Vladimira Stojkovića! Tri minuta kasnije Miletićev šut slabijom desnom nogom lagano brani Borjan. Ponovo je zapretio Pešić, ali je njegov prodor po levoj strani i centaršut ponovo zaustavio Stojković. Kanga je bio veoma raspoložen za igru, zadavao je mnogo muke “crno-belima”, a u 36. minutu iznudio je Ostojićev žuti karton.

Minut pre isteka regularnog dela igre u prvom poluvremenu najbolja prilika za Partizan! Ožegović je sa ivice šesnaesterca uputio šut, ispružio se Borjan i izbacio loptu u korner, pa se tako na pauzu otišlo bez golova.

Moramo istaći da je tokom prvog poluvremena došlo do jezive tuče na južnoj tribini. Nakon desetak minuta opšteg haosa, sa tribina su izbačeni polugoli navijači, potpuno prebijeni i isprženi bakljama. Nije do kraja jasno šta se desilo i zašto je došlo do tuče.

Tek što je počelo drugo poluvreme, meč je prekinut zbog nove bakljade na severnoj tribini. Nakon nekoliko minuta meč je nastavljen, a Partizan je pokušavao da se približi Borjanu i izveo je nekoliko kornera u samo dva-tri minuta. U 56. minutu zapretila je Zvezda. Boaći se gradio, odložio povratnu loptu do Kange koji je šutirao po zemlji a lopta je prošla malo pored desne stative Stojkovićevog gola.

U 61. minutu penal za Partizan – prvi u derbijima posle 22 godine! Savić je startovao na Ožegovića i za Mažića nije bio dileme. Sejduba Suma je pogodio uz mnogo sreće! Borjan ga je pročitao, ali lopta mu je kroz ruke prošla i završila u mreži – 1:0 za Partizan!

Samo što su “crveno-beli” primili gol, a trener Milojević odlučio da u igru ubaci Jovičića umesto Srnića, gosti su mogli do izjednačenja. Pešić se našao u idealnoj šansi, ali odbrana sjajnog Vladimira Stojkovića je sprečila pogodak. Nepun minut kasnije, Stojković je odbranio i udarac Kange.

Kakva šansa za Ožegovića u 78. minutu! Dugo su pasove razmenjivali Tavamba, Vulićević i Ilić, koji je u 70. minutu zamenio Sumu. Na kraju je Kamerunac uposlio Ožegovića ali je ovaj bio neprecizan i sa samo nekoliko metara šutirao preko gola.

Zvezda je krunisala inicijativu! U 84. minutu velika gužva u srcu šesnaesterca Partizana. Izbijala je odbrana “crno-belih” dva puta ali je na kraju Donald proigrao Boaćija koji prizemnim šutem matira Stojkovića – 1:1!

Do kraja meča, osim pokušaja Kange, nije bilo velikih uzbuđenja, pa se derbi završio podelom bodova, koja svakako više odgovara Crvenoj zvezdi jer je zadržala devet bodova prednosti u odnosu na večitog rivala.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)