POSLEDNJE OVOGODIŠNJE KOLO: Favoriti po planu, čeka nas velika borba za Evropu, ali i za opstanak!

Novosadska Vojvodina je u današnjem derbiju kola pokazala zube i sprečila Spartaku da pobedom u Subotici potvrdi da je ove jeseni igrao, ako izuzmemo večite, najbolji fudbal u Srbiji. Domaći su na kraju morali da se zadovolje remijem od 1:1 što im je bilo dovoljno da se zadrže na trećem mestu na tabeli Superlige pred odlazak na dvomesečni zimsku pauzu.

Subotičanima za vrat diše Radnički. Nišlije su volšebnom serijom od pet uzastopnih pobeda na kraju polusezone pretekle Voždovac i Čukarički, koji su već nekoliko puta izrazili sumnju da se neki klubovi protežiraju u borbi za izlazak na evropsku scenu. Bilo kako, trijumfalna serija Radničkog u 2017. godini krunisana je danas u Surdulici – 2:0 protiv Radnika uz dva gola Milana Pavkova, koji po svemu sudeći ne želi da odustane od borbe za epitet najboljeg strelca Superlige.

Pobedu Čukaričkom nad Radom doneli su golovi Petra Bojića, Nemanje Milojevića i Marka Docića, koji je bio precizan sa penala u 70. minutu. Zanimljivo, pre njega je taj isti penal šutirao i Milojević, pravo u protivničkog golmana, ali je izvođenje najstrože kazne ponovljeno pošto je Radov golman Dejanović pre vremena napustio liniju. Šuter je promenjen i Docić je bio precizan.

Bačka posle pobede nad Zemunom 1:0 zauzima 13. mesto na tabeli srpskog prvenstva sa 21 bodom, koliko imaju i Zemunci koji su mesto iznad. Strelac za domaćina u Bačkoj Palanci bio je Damir Čeković iz penala u 52. minutu.

Lučanska Mladost je slavila na gostovanju u Čačku 2:1, ako su domaći poveli, dok je Napredak golom Đerića slavio u Ivanjici protiv domaćeg Javora.