TU JE KAD SE ODLUČUJE: Bogdanović vodio Kingse do novog trijumfa, Bobi iskoristio minutažu!

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su ekipu Finiks Sansa rezultatom 99:92, a jedan od najzaslužnijih za novi trijumf ekipe iz Kalifornije  bio je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Bogdan nije počeo utakmicu kao starter, ali je na terenu proveo 33 minuta. Zabeležio je 10 poena, uz nešto lošije procente šuta (1/2 za dva i 2/7 za tri), imao je pet uhvaćenih lopti, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. Imao je uspešne prodore, razigravao je saigrače i pogodio dve trojke iz sedam pokušaja, od čega je jedna bila vrlo bitna početkom poslednje četvrtine, kao i važno dodavanje u samom finišu. Jasno je da je Bogdanović  neko na koga u Sakramentu mogu potpuno da se oslone, pogotovo kada se rešava utakmica.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Zek Rendolf sa 17 poena, Hild je dodao 14, a Koli – Stajn 13. U poraženom timu istakao se Ti – Džej Voren sa 18 poena.

Susret Detroita i Denvera trebalo je da liči na srpski derbi, ali niti je bio derbi (gosti slavili sa 103:84), niti je bio orkšaj Srba, jer Nikola Jokić ponovo nije igrao. Prema informacijama iz Sjedinjenih Američkih Država, na parket će se vratiti večeras na gostovanju lideru Istočne konferencije, Bostonu. A s obzirom da Jokića nije bilo, Boban Marjanović je lako koristio fizičke predizpozicije i u uvodnoj fazi meča “razbucao” Darela Artura. Trener Stiv van Gandi dao je našem reprezentativcu daleko veću minutažu nego u nekim ranijim susretima, ovaj mu se odužio najefikasnijiom partijom sezone.

Postigao je 14 poena (šest od osam sa penala i četiri od šest iz igre), upisao dve asistencije i zabeležio pet skokova. Sve to za “samo” 13 minuta.

Filadelfija je posle produžetka slavila na gostovanju Minesoti sa 118:112, a naš Nemanja Bjelica propustio je zbog povrede 10. uzastopni meč „vukova“.

Koliko je ovaj duel bio neizvestan govori i to da nijedna ekipa nije imala dvocifrenu prednost.

Siksersi su se radovali posle četiri vezana poraza, a za to je među najzaslužnijima bio Džoel Embid sa 28 poena, 12 skokova i osam asistencija, Džej Džej Redik je dodao 26, a Dario Šarić 14.

U poraženom taboru prednjačili su Džimi Batler sa 38 poena i Endrju Vigins sa 20 poena.

Od sinoćnjih mečeva valja istaći da je Lebron Džejms dostigao rekord karijere po broju asistencija na jednoj utakmici, pošto je protiv Atlante upisao 11 dodavanja, Kristaps Porzingis je ostvario najbolji učinak otkako je došao u NBA (37 poena, 11 skokova) u pobedi Njojrka nad Lejkersima, dok je iznenađenje priredio Dalas, savladavši San Antonio.