Bajernov „minimalac“ protiv Kelna, slavili Šalke i Leverkuzen

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kelna sa 1:0 u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige. Jedini gol na meču postigao je Robert Levandovski u 60. minutu posle asistencije Tomasa Milera. Bajern je upisao 12. pobedu od početka šampionata i prvi je sa 38 bodova, dok je Keln „zakucan“ za dno tabele nemačkog šampionata sa samo tri boda.

Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom terenu Augsburg sa 3:2. Domaćin je imao prednost od 2:0, Augsburg je stigao do izjednačenja, a pobedu „kraljevsko plavima“ doneo je Danijel Kaliđuri u 83. minutu iz jedanaesterca.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Bajer Leverkuzen, koji je sa 1:0 bio bolji o Verdera. Pobednički pogodak postigao je Lukas Alarijo u 11. minutu.

Fudbaleri Herte su pobedili Hanover sa 3:1, dok je ranije danas Hofenhajm bio bolji od Štutgarta sa 1:0.