Beograđankama pripao derbi ABA lige: I Budućnost stala pred Zvezdom!

Uspele su „crveno-bele“ devojke da sruše neugodnu tradiciju protiv Podgoričanki. Odličnom igrom u drugom poluvremenu, Zvezda je nakon preokreta zabeležila sedmu pobedu i obezbedila bolju poziciju u Superligi.

Čvrsta utakmica tokom celog toka, nije bilo puno lakih poena. I na startu meča mali broj poena, šampion Srbije je imao vođstvo 7:4 na sredini prve deonice, šampion Crne Gore serijom 6:0 došao do prednosti, 9:15.

U drugoj četvrtini, Zvezda je pronašla svoj ritam, uspela da se održi u igri. Prednost Budućnosti iznosila je devet poena nakon trojke Topuzović (9:18), odmah je uzvratila Marija Prlja. Zvezda je serijom 6:0, uz trojku kapitena Aleksandre Katanić stigla do izjednačenja (26:26), ali su Mujović i Babić donele prednost svojoj ekipi pred odmor između dva poluvremena (28:33).

Budućnost je nastavila seriju započetu na kraju drugog i u trećem kvartalu, 14:0 ukupno do maksimalne prednosti od 13 poena, 29:42. „Crveno-bele“ su zaigrale dosta čvršće u odbrani i uspele da konsoliduju redove i da se vrate u meč. Dozvolile su ekipi Budućnosti samo devet poena do kraja četvrtine, a Aleksandra je pogodila uz zvuk sirene za 50:51. Zvezdi su problem predstavljala neiskorišćena slobodna bacanja.

Na startu poslednjih deset minuta šampion Srbije dolazi do izjednačenja, a zatim i do prednosti preko Stjepanovićke i Đorđevićke. Ivana Katanić je postizala bitne koševe u tim momentima, a Zvezda je utakmicu prelomila u svoju korist nakon poena uz faul Marije Prlje i trojkom Snežane Bogićević na 1.43 do kraja, uz ofanzivan skok Mine Đorđević.

Pokušao je izmenama i rotacijom Goran Bošković, trener Budućnosti, da probudi svoj tim, da pokuša da dođe do neizvesne završnice, ali ekipa Dragana Vukovića je pokazala karakter i uspela da savlada Budućnost u Železniku, čime je odbranila domaći teren i zadržala maksimalna učinak u Železniku.

Biljana Stjepanović najefikasnija sa 13 poena, Marija Prlja je postigla 11, a Aleksandra Katanić 10 koševa.

Crvena zvezda je preuzela prvo mesto u grupi A. U poslednjem kolu Zvezda putuje u Zagreb, u goste ekipi Trešnjevke. Pobeda u Zagrebu bi takođe vredela „duplo“, jer se bodovi prenose u Superligu.

ŽKK Crvena zvezda: I. Katanić 8 (3sk, 2as, 2ukl), Stjepanović 13 (7sk, 4as, 3ukl, 1blk), Tešić, Prlja 11 (4as), Bogićević 9, Zukanović, A. Katanić 10 (6sk, 3as), Đokić, Bojović, Naumčev 5 (2sk, 2ukl), Đorđević 8 (9sk, 1blk), Jovanović 6 (3sk).