Siti i dalje bez poraza, pobede Lestera i Evertona, Arsenalu i Liverpulu samo bod

Mančester Siti je i dalje bez poraza, upisao je 16. pobedu od početka sezone i prvi je na tabeli sa 49 bodova. Sinoć su u gostima pobedili Svonsi sa 4:0 u utakmici 17. kola Premijer lige.

Dva gola za Siti postigao je David Silva u 37. i 52. minutu, a u strelce su se upisali i Kevin de Brujne u 34. i Serhio Aguero u 85. minutu.

Ubedljivu pobedu u gostima ostvario je i Lester, koji je sa 4:1 slavio protiv Sautemptona. Pitanje pobednika na ovom meču rešeno je posle prvog poluvremena pošto je Lester stekao tri gola prednosti. Mrežu Svonsija pogodili su Rijad Marez, Šinđi Okazaki i Endi King. Maja Jošida je u drugom poluvremenu smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Okazaki svojim drugim golom na meču.

Fudbaleri Evertona su u gostima pobedili Njukasl sa 1:0 golom Vejna Runija u 27. minutu, a identičnu pobedu Mančester Junajtedu doneo je Romelu Lukaku pogotkom u 25. minutu meča protiv Bornmauta. Totenhem je na svom terenu rutinski savladao Brajton, a golove su postigli Orije i Son.

U ovom kolu kiksnuli su Liverpul i Arsenal. „Redsi“ su na Enfildu igrali bez golova sa ekipom VBA, dok je isti rezultat bio u Londonu na meču „čekićara“ i „tobdžija“.