EL: Zvezda preokretom do trijumfa protiv Valensije!

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Valensiju rezultatom 86:82 (26:22, 14:16, 16:25, 30:19), u 12. kolu Evrolige.

Ekipa Dušana Alimpijevića na visokom je nivou igrala u prvom poluvremenu, Tejlor Ročesti i Nemanja Dangubić odveli su ekipu u nekoliko navrata do 11 poena prednosti, ali je u poslednja dva minuta druge deonice došlo do velikog pada u igri, što je Valensija iskoristila i do poluvremena došla na dva poena zaostatka 38:40.

Drugo poluvreme loše je počelo po „crveno-bele“. Valensija je počela da kontroliše dešavanja na terenu, proradio je šut s distance, kao i ofanzivni skok posle koga su dolazili do lakih poena, a i igrači Zvezde su mnogo srljali u napadu.

Domaćin je postepeno počeo da uvećava prednost, pa su na sedam i po minuta pre kraja imali 13 poena prednosti – 72:59. Delovalo je u tim trenucima da će Valensija rešiti meč u svoju korist, ali je usledio veliki preokret „crveno-belih“.

Serijom 17:0, za koju su najzaslužniji bili Antić i Dejan Davidovac, „crveno-beli“ su došli do preokreta, a potom su u penal završnici preko Feldina overili trijumf.

Zvezdi je to peta pobeda iz 12 utakmica u Evroligi i sada je na 11. mestu, a Valensija ima tri trijumfa i devet poraza, pa se nalazi na 14. mestu.

VALENSIJA – CRVENA ZVEZDA MTS 82:86 (22:26, 16:14, 25:16, 19:30)

VALENSIJA: Tomas 8, Abalde 12, Van Rosom 9, Rudež, Dubljević 4 (10 sk), Vives 3 (5 as), Martinez, San Emeterio 17, Plajs 13 (7 sk), Grin 10, Durnekamp 6, Hlinason.

CRVENA ZVEZDA MTS: Dangubić 9, Davidovac 6, Lazić 2, Antić 10, Dobrić 5, Feldin 26 (5 as), Janković 4, Ročesti 13, Lesor 5, Enis, Jovanović 2, Bjelica 4 (9 sk).