Prvi poraz Intera, Udineze odneo bodove sa „Meace“!

Lider Kalča je podbacio kada se to najmanje očekivalo, u situaciji kada su bili u usponu forme Spaletijevi puleni su poraženi od Udinezea na svom bunjištu sa 3:1.

Iznenađenje je najavio Lazanja u 14. minutu utakmice kada je na asistenciju Vidmera doveo „Zebrete“ u vođstvo, ali samo dva minuta kasnije kapiten „nero-azura“ Mauro Ikardi poravnava rezultat uhvativši volej u petercu posle centaršuta Kadreve sa desnog krila.

Do odlaska na odmor rezultat se nije menjao iako su Perišić i Kandreva imali dobre prilike da preokrenu rezultat, početak drugog poluvreemena obeležila je jalova inicijativa Intera iz koje se nije izrodilo ništa, a posle sata igre gosti su ponovo poveli.

De Pol je bio precizan sa kreča, ni specijalita za penale Samir Handanović nije imao nikakve šanse.

Posle novog vođstva „Zebreta“, „nero-azurima“ kao da je ušla voda u uši, njihovi ataci su bili sve jaloviji, a presudu je uručio Barak u 77. minutu za konačnih 1:3.