Hunterlar i Šene skrojili trijumf u Alkmaru! Ajaks prati PSV, “sedmica” Fejenorda u gradskom derbiju!

U 17. kolu holandskog fudbalskog prvenstva najpoznatija trojka iz zemlje lala i vetrenjača – Ajaks, PSV i Fejenord zabeležila je pobede i odradovala svoje navijače. “Filipsovci” su juče lagano savladali Den Hag 3:0, a danas se čekao odgovor Fejenorda, odnosno “kopljanika” iz Amsterdama.

Lakše nego što je iko očekivao Fejenord je rešio komšijski derbi sa Spartom koju je ponizio na njenom stadionu i pobedio sa 7:0. Mnogo važnije od svega – šampion je danas lansirao supertalentovanog napadača, 18-godišnjeg Dilana Ventea koji se predstavio u najlepšem svetlu.

Prvi napadač Nikolaj Jorgensen zbog porodičnih razloga nije bio u sastavu, a mlađani golgeter koji je debitovao u septembru u Ligi šampiona protiv Mančester Sitija, danas je prvi put bio starter u Erediviziji što je obeležio golom i asistencijom.

Fejenord je bio zaista dominantan, zbrisao je sa terena gradskog rivala za samo 30 minuta kada je poveo sa 4:0 i revanširao mu se za prolećni poraz kada im je Sparta umalo izbila iz džepa već osvojenu titulu. Blistao je dovstruki strelac Toni Vilena, a kako su fudbaleri Fejenorda igrali danas mogli su komotno da im daju 10 i kusur golova da su hteli.

Svaka čast AZ Alkmaru na partijama u ovoj sezoni, ali se zna ko je velikan u Holandiji. Ajaks je slavio kao gost u derbiju 17. kola sa 2:1 u meču koji je obeležio Klas Jan Huntelar.

Veteran koji se vratio letos iz Nemačke sjajno je umakao odbrani domaćina u finišu prvog poluvremena i rezantnim udarcem, rutinski, kako samo on zna, poništio je vođstvo AZ-a, koje je sa bele tačke u 25. minutu doneo Iranac Jahankbaš.

Bio je to pogodak koji je vratio “kopljanike“ u život, a samo pošto je počelo drugo poluvreme i gosti su dobili jedanaesterac koji je povratnik na teren Lase Šene pretvorio u pobedonosni gol. Amsterdamski velikan je dominirao u drugom poluvremenu, a preko Huntelara i Neresa je imao prilike da i ubedljivije slavi, ali je golman Bizot maerstralno reagovao.

Posle ove pobede Ajaks je smanjio zaostatak za liderom PSV-om na tabeli na pet bodova.

Narednog vikenda na programu je 18. kolo Eredivizije, a potom sledi pauza do 19. januara.