OSTALI SAMO DUGMIĆI – Milan nastavlja da se bruka! Juve “prošetao” kroz Bolonju!

Nakon jučerašnjih pobeda Napolija i Rome, stigao je i odgovor Juventusa. Ovo kolo po dobrom neće pamtiti klubovi iz Milana jer su i Inter juče, i Milan danas doživeli ubedljive poraze.

Do dolaska Milana Verona je bila samo iznad Beneventa, a onda su domaći tri puta zatresli mrežu ”roso-nera“, osvojili tri boda u meču 17. kola Serije A i pobegli iz opasne zone. Na kraju je u nadoknadi vremena crni dan po Milaneze zaključio Suso crvenim kartonom.

Strelci za Veronu bili su Karaćolo, Kean i Besa, i stvrorili veliku glavobolju treneru Milana Đenaru Gatuzu. Pre samo četiri dana u Kupu Italije u Milanu domaćin je pobedio 3:0. Očigledno da nije do trenera, već da skupom projektu kineskih vlasnika fali “i glava, i rep”…

Politano je u 83. minutu promašio penal protiv Sampdorije, ali je Matri iskoristio šansu kao izmena, ušao je u 73. minutu, a u 90. je golom Sasuolu doneo važnu pobedu u Đenovi (1:0).

Šampion Juventus je na balkanski pogon prošao kroz Bolonju i vratio se na drugo mesto, sad za liderom Napolijem zaostaje samo bod, a u sledećem kolu dočekuje Romu u velikom derbiju.

Balkanski tandem Pjanić-Mandžukić je ekspresno rešio pitanje pobednika u Bolonji. Bosanac se u 27. minutu poslužio genijalnom lukavštinom. Izvodio je slobodnjak sa rogla šesanesterca i gestikulirao saigračima kao da će im centrirati. Naterao je i golmana Mirantea da isto to očekuje, a onda mu poslao kiflu preko živog zida. Samo desetak minuta kasnije poslao divnu dijagonalu za Mandžukića. Sjajan prijem i rutinska egzekucija Hrvata za 2:0. Na kraju je tačku stavio Matuidi posle još jedne, ne baš pametne reakcije odbrane domaćih.

Krotone je pogotkom Budimira savladao Kjevo, dok su Fjorentina i Đenova odigrali meč bez golova.

Večeras su na programu još dva susreta a sastaju se Benevento – SPAL i Atalanta – Lacio.