PL: Ubedljivi Liverpul, Junajted siguran na Hotornsu!

U nedeljnim mečevima Premijer lige favoriti su opravdali očekivanja. Mančester Junajted je slavio na gostovanju u Birmingemu protiv Vest Broma, dok se Liverpul “naljutio“ i posle dva uzastopna remija ubedljivo porazio Bornmaut 4:0.

Junajted je predaleko od Gvardiolinog Sitija, ali se ne predaje. U 18. kolu Premijer lige bez većih problema savladao je na Hotornsu domaći Vest Bromvič Albion sa 2:1.

Prvo je pogodio Romelu Lukaku na savršen centaršut Markusa Rašforda u 27. minutu, pa u 35. minutu, uz dosta sreće doduše, Džesi Lingard za 2:0. Do tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim i postalo je jasno da su gosti rešeni da odnesu bodove na Old Traford.

U finišu utakmice Vest Brom je zapretio posle gola Gereta Berija u 78. minutu, nekoliko je puta zaista bilo gusto pred golom Davida De Hea, ali kao što je Junajted igrao samo prvo poluvreme, tako su i domaći previše kasno upalili motor. Za utehu samo taj Berijev pogodak, prvi u eri Alana Pardjua, kome je ovo bila već četvrta utakmica na klupi kluba sa Hotornsa.

Liverpul ponovo na mestu koje znači Ligu šampiona. Bornmaut jednostavno nije tim koji može da se suprotstavi najjačim timovima Premijer lige. A kad “redse” krene mnogo su jaki. Na Vitaliti stadionu pokrenuo ih je Filipe Kutinjo, a na kraju je bilo 4:0 za izabranike Jirgena Klopa, koji su tako ponovo preskočili Barnli, a sada i Arsenal.

Bornmaut nije umeo da zaustavi ni napadački trojac gostujućeg tima: Kutinjo – Salah – Firmino.

Prvi i poslednji su upisali po gol i asistenciju, Salah je pred kraj prvog poluvremena pogodio za 3:0 i svoj 20. pogodak u sezoni. A koliko je sve lepo i lako izgledalo govori činjenica da je strelac drugog gola bio osporavani Dejan Lovren. Jasno vam je već da je drugo poluvreme bilo lišeno bilo kakve neizvesnosti. Čak možemo da kažemo da je bilo i pomalo dosadno, iako Liveprul ume da bude prilično zabavan kada mu to rival dozvoli.

Sve je to lepo, ali teško da će mu mančesterski velikani dozvoliti da ove sezone bude nešto više od zabavljača za široke narodne mase. Jer teško da će Liverpul, kad već u tome ne uspeva tolikih godina, ovog januara pronaći štopere kadre da napadnu najviši plasman. Napad nikad nije ni bio problem.