SITI SA DRUGE PLANETE! “Građani” za klasu bolji i od Totenhema!

Kako trenutno stoje stvari, teško da iko veruje da može da zaustavi Mančester Siti u ovom strašnom pohodu na šampionski trofej u Premijer ligi. “Građani” su savladali Totenhem u 18. kolu engleskog fudbalskog prvenstva i još jednom stavili do znanja direktnim konkurentima koliko je po kvalitetu igre daleko ispred njih – 4:1 (1:0).

Bila je to potpuno neravnopravna igra dva tima na Etihadu, posle koje su “pevci” mogli da budu više nego zadovoljni što su samo četiri puta vadili loptu iz svoje mreže. Kažemo to i zbog promašenog jedanesterca Gabrijela Žesusa u 75. minutu, ali i zbog nekoliko neverovatnih promašaja domaćina, u kojima se najviše isticao Rahim Sterling.

Ipak, nekadašnji vezista Liverpula je utakmicu na kraju završio sa dva postignuta pogotka, čime je zaokružio fantastičnu igru ekipe Đozepa Gvardiole, kako u ovoj utakmici, tako i tokom kompletnog dosadašnjeg toka sezone.

“Pevci” jesu pali vrlo brzo nakon propusta u odbrani, kada se Gundogan ušunjao u srce šesnaesterca gostiju i glavom krunisao dobar centašut Sanea, ali su potom sve do 70. minuta uspevali koliko-toliko da odolevaju pred naletima domaćina.

Ipak, kolika je razlika u ovom trenutku između dva tima jasno je pokazao pogodak Kevina de Brajnea, koji je na fanstastičan nači prevario svoje pratioce, a onda prosto probušio mrežu koju je do tada gotovo bez greške čuvao Ugo Loris.

Stering je mogao biti jedan od tragičara meča, ali je, ipak, postigao dva gola u završnici susreta i pokazao da je jedan od ključnih igrača ovog tima ove sezone.