ŠTEGER 2/2! Pulišić pogodio za mir u Dortmundu!

Cele jeseni nijedna pobeda sa Kelnom, a na klupi Dortmunda dve utakmice – šest bodova. Peter Šteger je izgleda pravi “bingo” dortmundske Borusije, koja je i pod njegovim vođstvom, ipak, pristojno privela kraju jesenju polusezonu u Bundesligi.

Posle Majnca, Borusija je pobedila večeras i Hofenhajm, istina teško, posle preokreta sa 2:1, ali je trijumf važan psihološki zamajac za sredu i okršaj sa Bajernom u okviru Kupa Nemačke. Bolje su gosti otvorili utakmicu, a posle odlične akcije i asistencije Pavela Kaderžabeka u 21. minutu najbolji napadač gostiju Mark Ut je postigao deveti gol u sezoni za vođstvo gostiju.

Pitanje je u kom smeru bi otišla utakmica da je Nadiem Amiri u 48. minutu iskoristio idealnu šansu da povisi na 2:0, a pošto je promašio, ekipa Julijana Nagelsmana je surovo kažnjena posle sata igre. Mladi Stefan Poš je skrivio najstrožu kaznu i omogućio Pjeru Emeriku Obamejangu da lako stigne do 13. pogotka u sezoni.

Posle tog gola usledilo jec malo zatišje na meču. Oba tima vodila su veliku borbu na sredini terena, a kada se činilo da će rivali sa po bodom otići na božićnu pauzu desio se veliki kiks golmana Olivera Baumana. Njemu je Kristijan Pulišić prosto oteo loptu prilikom ispucavanja i doneo Borusiji važan trijumf.