SMS začinio fudbalski vikend! Trese se “čizma” zbog srpske magije!

U fenomenalnoj utakmici, rezultatskom trileru, meču otvorenih karata u kojem se igrao fudbal na gol više, a šanse sevale sa svih strana Atalanta i Lacio su odigrali nerešeno 3:3 (2:2) u poslednjem meču 17. kola italijanske Serije A!

Sergej Milinković Savić je sa nova dva gola pokazao zašto je jedna od “najvrelijih” tema u evropskom fudbalu i zašto će narednog leta napraviti šou na fudbalskoj pijaci kada bude odlazio iz Lacija. Drugi put u sezoni, a prvi put u Seriji A je postigao dva gola na meču. Ukupno ih ima pet u prvenstvu, a sedam ako se računa i Liga Evrope ove sezone.

Atalanta je furiozno krenula i svim silama napala Lacio čijoj odbrani je definitivno potreban remont. Gomez, Iličić i Petanja su na muke stavljali odbranu Rimljana, ali je mrežu prvi pogodio onaj kojem to nije posao – Matija Kaldara! Juventusov budući štoper i velika nada italijanskog fudbala je sjajno reagovao na petercu posle kornera u 19. minutu i zakucao loptu u mrežu Strakoše. Samo tri minuta kasnije je već bilo 2:0! Gomez je poslao majstorsku dugu loptu, Iličić još lepše reagovao iz prve i bacio Lacio u nokdaun. Imala je Atalanta sjajnu priliku da potpuno nokautira Lacio za pola sata kada je Gomez prošao i kao na tacni poslužio Kristantea kojem je Strakoša odbranio zicer.

Lacio je bio u nokdaunu iz kojeg ga je za osam minuta majstorski digao Sergej Milinković Savić! Srpski vezista je pokazao zašto ga Alegri smatra “fudbalskim Frankeštajnom”, zašto u njemu veliki klubovi vide jednog od najkompletnijih mladih igrača današnjice i zašto će narednog leta koštati 100.000.000 evra kada Juventus, mančesterski giganti i ko zna ko još, krenu u lov na njegov autogram.

Prvo je prepolovio prednost Atalante posle solo prodora i hirurški preciznog udarca levom nogom, a onda je izjednačio posle još jednog neodbranjivog šuta “iz prve” desnom nogom…

Primljeni golovi nisu osujetili Atalantu koja je nastavila da grize i u drugom poluvremenu. Nezaustavljivi Papu Gomez je u svom stilu prošao po levoj strani, Bastos ga glupo srušio i skrivio penal koji je Iličić drugim golom na meču pretvorio u novo vođstvo.

Potom je opravdano poništen regularan gol Kaldare, Atalanta je propustila još nekoliko sjajnih prilika da bi Luis Alberto opet vratio Lacio u život. Sjajna akcija Andersona i Kaiseda, elegantana završnica Španca i Lacio se nekako spasao poraza.

Atalanta je napadala do kraja, Gomez je igrao kao u transu, ali su Rimljani uspeli da odole i spasu bod.

SMS: Srećan sam u Laciju!

Sergej Milinković-Savić je, dakle, sa dva gola u prvom poluvremenu vratio Lacio u život i nesumnjivo opravdao publicitet koji dobija poslednjih nekoliko meseci. Iako mu za naredno leto uveliko predviđaju transfer, vredan možda i 100 miliona evra, novopečeni „A“ reprezentativac Srbije rekao je da ga sve to uopšte ne interesuje.

“Stvarno me nije briga čiji skauti su došli da me gledaju. Ja igram za Lacio i srećan sam ovde.” – izjavio je Milinković-Savić, čiji ugovor ističe tek leta 2022.

Njemu je ovo prvi put za dve i po sezone da je u meču Serije A bio dvostruki strelac. To mu je pošlo „za nogom“ još protiv Nice, pre dva meseca u utakmici Lige Evrope.